Trwa ładowanie...

Więckiewicz i Wasilewska na planie w Paryżu

Więckiewicz i Wasilewska na planie w ParyżuŹródło: East news
d4bgglw
d4bgglw

Czterdziestokilkuletni Stanisław zabiera na jedną noc do Paryża swoją ukochaną – Zosię. Pragnie się jej oświadczyć pod wieżą Eiffla. Nie spodziewa się jednak, że najbliższa noc stanie się koszmarem, a miasto miłości okaże się dalekie od wyobrażeń i oczekiwań. "Noc w Paryżu" to krótka historia o późnym dojrzewaniu utrzymana w tragikomicznej tonacji. To także opowieść o tym, że życia nie da się zaplanować w 100 procent.

W roli Stanisława zobaczymy jednego z najpopularniejszych obecnie polskich aktorów – Roberta Więckiewicza. Partnerować będzie mu aktorka teatralna Justyna Wasilewska. Autorami scenariusza są Mateusz Rakowicz i Maciej Cuske. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Jakub Czerwiński. Pozostała część ekipy to, zgodnie z założeniami projektu „Warszawa-Paryż”, francuscy filmowcy. Producentem wykonawczym „Nocy w Paryżu” jest Silver Frame.

Studio Munka i G.R.E.C. (Groupe de Recherches et d’Essais Cinématographiques – Stowarzyszenie Poszukiwań i Eksperymentów Filmowych), biorąc pod uwagę podobną misję wspierania młodych talentów, podjęły współpracę mającą na celu poszerzenie działalności o rynek międzynarodowy. Wynikiem pierwszej edycji tej współpracy jest koprodukcja dwóch krótkometrażowych filmów. Inicjatywa ta zakłada proporcjonalny wkład partnerów we wspólnie realizowane filmy i takie same zasady wzajemnego wsparcia. Pierwsza edycja tej współpracy odbyła się w 2014 roku. W jej wyniku powstały dwie koprodukcje „Paryżanka” Stefana Łazarskiego i „Dzień w Warszawie” Kevina Bouvyera. Finalistą drugiej edycji konkursu oprócz Rakowicza jest także Francuz - Jérémie Laurent, który zdjęcia do swojego filmu „Boniek i Platini” zrealizował w Warszawie w sierpniu 2015 roku.

Premiery obu produkcji zaplanowane są na 2016 rok.

Mateusz Rakowicz - reżyser i storyboardzista. Absolwent warszawskiej ASP i Wajda School. Reżyser i producent filmów krótkometrażowych, w tym wielokrotnie nagradzanego „Latarnika”. Jest także reżyserem teledysków (Ani Dąbrowskiej, Natalii Sikory, Pezeta, zespołu Afromental czy Kamila Bednarka) i reklam. Laureat FRYDERYKA za reżyserię teledysku ”Bang Bang” dla Ani Dąbrowskiej (2011). W 2013 roku z czwórką innych reżyserów zrealizował pełnometrażowy debiut fabularny "Stacja Warszawa". Tworzył storyboardy do filmów Agnieszki Holland, Kasi Adamik, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego czy Grega Zglińskiego. Obecnie przygotowuje kolejny film fabularny oraz autorski serial wojenny we współautorem z Maciejem Cuske, na temat Exodusu Armii Andersa.

d4bgglw

Ostatnio Roberta Więckiewicza mogliśmy zobaczyć w filmie "Król Życia".

d4bgglw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bgglw