Trwa ładowanie...
d3rr7s9

Wiedźma wojny

Najnowsze informacje
3.4
(16 głosów)
Oceń:
d3rr7s9

„Wiedźma wojny” (tytuł oryginalny: Rebelle, tytuł międzynarodowy: War Witch) to kanadyjski dramat z 2012 roku, wyreżyserowany przez Kima Nguyena, który jednocześnie jest autorem scenariusza tej produkcji. Film ubiegał się o Złotego Niedźwiedzia na 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale. Ostatecznie Rachel Mwanza otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszą aktorkę.

14-letnia Komona opowiada swojemu nienarodzonemu jeszcze dziecku jak nagle zmieniła się z niewinnego dziecka w żołnierza. Pewnego dnia na jej spokojną wioskę napadła grupa partyzantów. Spalili domy, zabili mieszkańców, a ją zmusili do okrutnego zamordowania rodziców. Osierocona trafiła do armii rebeliantów, gdzie matkę i ojca zastąpił karabin, a łzy, żal i smutek treningu psychicznego oraz fizycznego przetrwania.

Indoktrynowana i narkotyzowana nauczyła się walczyć w imię idei, której nie rozumiała. Nawiedzały ją duchy zmarłych rodziców, a gdy podczas walki ostrzegły ją o czyhającym wrogu, uznano to za magiczny znak i okrzyknięto wiedźmą wojny. Magia nie okazała się jednak łaskawa. Gdy Komona zakochała się w 15-letnim albinosie uwierzyła, że zdoła uciec wojnie, ale los zadecydował inaczej. Aby przetrwać musiała zrobić jedno – wrócić do rodzinnej wioski i uporać się z traumą przeszłości.

„Wiedźma wojny” to czwarty film fabularny w karierze kanadyjskiego reżysera Kima Nguyena, którego premiera odbyła się na festiwalu filmowym w Berlinie. Był to pierwszy od 12 lat kanadyjski film prezentowany w sekcji konkursowej Berlinale. Zdjęcia do filmu kręcono w technice HD w Kongo.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Rachel Mwanza jako Komona, Alain Lino Mic Eli Bastien jako przywódca rebelii, Serge Kanyinda jako Magik, Mizinga Mwinga, Ralph Prosper, Jean Kabuya, Jupiter Bokondji, Starlette Mathata – matka Komony. Film wyprodukowali Pierre Even, Marie-Claude Paulin i Kim Nguyen.

Wiedźma wojny
Tytuł oryginalny

Rebelle

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Kanada

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

21.09.2012

Czas trwania

90 min.

Obsada
d3rr7s9

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rr7s9
d3rr7s9
d3rr7s9