Wiele twarzy Sachy Barona Cohena

Wiele twarzy Sachy Barona Cohena
Źródło zdjęć: © Monolith Films

Po Boracie i Alim G przyszedł czas na kolejne wcielenie aktora Sachy Barona Cohena. Brüno - homoseksualny, austriacki dziennikarz właśnie wkroczył do polskich kin.

Po Boracie i Alim G przyszedł czas na kolejne wcielenie aktora Sachy Barona Cohena. Brüno - homoseksualny, austriacki dziennikarz właśnie wkroczył do polskich kin. href="http://film.wp.pl/wiele-twarzy-sachy-barona-cohena-6025900515816577g">>>>> Zobacz różne wcielenia Sachy! Dowiedz się kim jest gej Brüno!>>>> Zobacz różne wcielenia Sachy! Dowiedz się kim jest gej Brüno!

1 / 19

Gumowa twarz

Obraz
© Monolith Films

Zanim wyjaśnimy Wam kim jest najnowsza postać Brüno, w którą wcielił się Sacha, przypomnijmy sobie wiele przedziwnych twarzy tego brytyjskiego komika.

2 / 19

Ali G

Obraz
© UIP/ fot. "Wróg u bram"

Sacha jako "Ali G" (2002)

Filmowy debiut Ali'ego G - bardzo popularnego showmena. Produkcja ta ostro nadszarpuje stereotypy poprawnego zachowania i przez to po wejściu do polskich kin wzbudziła wiele kontrowersji.

3 / 19

Borat

Obraz
© 20th Century Fox

Sacha jako *"Borat""Borat"* (2006)

Komedia satyryczna, zrealizowana przez komika Sachę Barona Cohena z nim samym w roli filmowca z Kazachstanu, który wyrusza do Stanów Zjednoczonych, by nakręcić film dokumentalny o dniu dzisiejszym "największego mocarstwa na świecie".

4 / 19

Jean Girard

Obraz
© Columbia Pictures Corporation

Sacha jako Jean Girard w filmie "Ricky Bobby: Demon prędkości" (2006)

Film opowiada o Rickym Bobbym, który jest najlepszym kierowcą wyścigów NASCAR, uwielbianym przez widownię za widowiskowe rajdy "za wszelką cenę".

Ricky ma wszystko - luksusową rezydencję, bajecznie piękną żonę i tyle niezdrowego jedzenia, ile jest w stanie przejeść. Jednak jego beztroskie życie kończy się, gdy zostaje pokonany przez ekstrawaganckiego kierowcę Jeana Girard.

5 / 19

Pirelli

Obraz
© Warner Bros.

Sacha jako Pirelli w filmie *"Sweeney Todd""Sweeney Todd"* (2007)

Kinowa wersja przebojowego, broadwayowskiego musicalu w reżyserii Tima Burtona. Opowieść o Benjaminie Barberze, znanym również jako Sweeney Todd, człowieku który miał wszystko i wszystko stracił gdy stał się ofiarą ludzkiej zawiści.

6 / 19

Król Julian

Obraz
© UIP/ fot. "Wróg u bram"

Sacha jako głos Króla Juliana w angielskiej wersji językowej filmu "Madagaskar 2" (2008)

Dobrze wszystkim znana paczka zwierząt-uciekinierów z ZOO w Central Parku powraca. Tak jak w części pierwszej towarzyszą im zorganizowane niczym komandosi pingwiny oraz stado "wyginających śmiało ciało" lemurów z ekscentrycznym królem na czele.

7 / 19

Sacha prywatnie

Obraz
© AP

Urodził się 13 października 1971 roku w Londynie.

Wysoki status rodziny, w której się wychował pozwolił mu na dobre wykształcenie – uczęszczał do szkoły męskiej Haberdasher - Askes, a po rocznym pobycie w Izraelu (gdzie wybrał się w celu głębszego poznania swojej wiary i korzeni) wstąpił na Uniwersytet Cambridge i w 1993 roku ukończył tam historię.

Już podczas nauki w liceum zainteresował się aktorstwem, był członkiem żydowskiej grupy teatralnej. W trakcie studiów kontynuował tę pasję, występując w licznych przedstawieniach.

8 / 19

Jak drugi raz nakręcić komedię ekstremalną?

Obraz
© Monolith Films

Twórcy sukcesu „Borata” – reżyser Larry Charles i producenci Sacha Baron Cohen, Dan Mazer, Jay Roach oraz Monica Levinson dobrze pamiętają lekcję, którą dała im praca nad poprzednim filmem: „Znaj i przestrzegaj prawo, i zawsze miej przygotowany plan ewakuacji”.

Mieli świadomość, że w razie kontuzji albo zaaresztowania Sachy Barona Cohena, produkcja ich nowego obrazu zostałaby wstrzymana na długie tygodnie. I tym razem udało im się tego uniknąć... No, prawie.

9 / 19

Bruno vs policja

Obraz
© Monolith Films

Większość ekip filmowych przestrzega wcześniej ustalonego planu zdjęciowego. Twórcy „Brüna” nie korzystali z takiego przywileju.

Każdego dnia członkowie zespołu określali wspólnie, w których miejscach będą kręcić i błyskawicznie pojawiali się w tych lokalizacjach. Po zarejestrowaniu materiału energicznie się stamtąd wycofywali, by siać zgorszenie w zupełnie innym miejscu.

Brüno dużo częściej niż Borat miał styczność z policją, ekipa otrzymywała częste ostrzeżenia ze strony FBI i musiała uciekać przed rozsierdzonymi tłumami, a nawet uzbrojonymi osobnikami.

10 / 19

Podróż dookoła świata

Obraz
© Monolith Films

Baron Cohen został wyprowadzony przez mediolańską policję z pokazu Agathy Ruiz de la Prady. Następnie został przesłuchany i gruntownie przeszukany przez funkcjonariuszy.

Zdjęcia powstawały w ciągu 19 tygodni, z częstymi przerwami i bez zachowania chronologii. Ekipa posługiwała się 3 vanami transportowymi, jednym minivanem przydatnym do szybkiej ewakuacji i samochodem turystycznym, wykorzystywanym przez ekipę produkcyjną i sztab kostiumologów.

Twórcy zwiedzili Amerykę (Los Angeles, Nowy Jork, Waszyngton, Kansas, Texas, Alabamę, Arkansas), Europę (Londyn, Berlin, Paryż, Mediolan) i Bliski Wschód (Jordanię i Izrael).

11 / 19

Jak zostać gwiazdą?

Obraz
© Monolith Films

Poszukiwanie „über-sławy” wymaga od tytułowego bohatera przeprowadzenia wywiadów ze słynnymi osobistościami showbiznesu.

W filmie zobaczymy Paulę Abdul, gwiazdkę amerykańskiego reality show Brittny Gastineau i kandydata w zeszłorocznych wyborach prezydenckich Rona Paula. Każde z nich mówi i czyni przed kamerą dużo więcej niż można by się po nich spodziewać...

12 / 19

Krzesełkowi Meksykanie

Obraz
© Monolith Films

Jednym z najdziwniejszych eksperymentów, zastosowanych przez twórców „Brüna” było ukazanie „krzesełkowych panów Meksykanów”, którzy zastępują meble w willi bohatera w Los Angeles.

O dziwo, żadna z zaproszonych gwiazd nie odmówiła rozgoszczenia się na „żywych” krzesłach. Reżyser Larry Charles twierdzi, że dla popularności i nakarmienia własnego ego, każdy jest w stanie pogodzić się z małymi odstępstwami od norm zachowania. „

13 / 19

Afrykański syn Brüna

Obraz
© Monolith Films

„Wiele ludzi po prostu kocha udzielać wywiadów, zależy im na reklamowaniu swoich dokonań”, twierdzi autor „Borata” i dokumentalnego hitu amerykańskich kin „Religulous”.

Według twórcy, zwykli ludzie także pożądają przysłowiowych 15 minut sławy i są gotowi niemal na wszystko, aby znaleźć się przed kamerą.

Potwierdziły to wywiady z rodzicami dzieci zgłoszonych do sesji zdjęciowej O.J.’a – „afrykańskiego” syna Brüna.

14 / 19

Bruno vs kongresman

Obraz
© Monolith Films

Wyjątkowe ryzyko wiązało się z kolei z wywiadem, przeprowadzonym z republikańskim kongresmanem Ronem Paulem.

Baron Cohen musiał przechytrzyć nie tylko waszyngtońską policję, Secret Service, ale także licznych współpracowników polityka.

Po przeprowadzeniu bardzo burzliwej rozmowy (rozgniewany Paul wyszedł z pokoju, w którym przebywał wraz z Baronem Cohenem), aktor został wyprowadzony z hotelu i odwieziony samochodem, „udającym” wóz policyjny, wprost na lotnisko.

15 / 19

Walka z homofobią

Obraz
© Monolith Films

Najbardziej niebezpieczną przygodą na planie „Brüna”, poza wycieczką na Bliski Wschód, okazała się walka w klatce, w ciągu której tytułowy bohater odnajduje wreszcie miłość swojego życia.

Na wypadek zakłóceń porządku w trakcie zapasów, zarezerwowano dwie hale, tak aby niedokończony materiał z pierwszej walki wzbogacić o brakujące elementy, nagrane w trakcie powtórzonego starcia.

16 / 19

Agresywny macho

Obraz
© Monolith Films

Na początku lipca 2008 roku ekipa nakręciła w Texarkanie (Arkansas) walkę, na którą ściągnięto publiczność żądną ekstremalnych zapasów i darmowego piwa.

Brüno przeistoczył się w agresywnego macho, który pragnie „złoić tyłek” każdemu, kto zakwestionuje jego seksualność. Tym samym aktor chciał przejaskrawić miejscowe standardy zachowań wobec gejów, nie łamiąc przy tym prawa.

17 / 19

Policja na planie

Obraz
© Monolith Films

Zadbano o obecność policji na planie, ale także dobrano miejsce akcji w taki sposób, aby w najgorszym razie móc schronić się w sąsiednim stanie.

Gdy funkcjonariuszy powiadomiono o planowanym pocałunku walczących, policjanci odmówili ekipie dalszej ochrony.

Do powrotu na miejsce walki mogła ich zmusić jedynie skarga któregokolwiek z widzów. Twórcy byli zatem zdani tylko na siebie.

18 / 19

Rozwścieczona publika

Obraz
© Monolith Films

Chwilę po tym, jak Hetero-Dave’a (alter ego Brüna) i jego przeciwnika połączył namiętny pocałunek, na ring poleciały krzesła, a niektórzy widzowie zaczęli sami wyzywać bohaterów do walki.

Reżyser nie mógł zarejestrować potrzebnego materiału, a sytuacja wymykała się spod kontroli. Ekipa cudem wydostała się z opresji, a policja nawet nie przyjechała na miejsce zamieszek.

W drugiej, wybranej wcześniej, lokalizacji walki – Fort Smith, Arkansas – zabroniono wnoszenia szklanych butelek, a krzesła zostały złączone tak, aby nie stać się bronią w rękach rozwścieczonej publiki.

19 / 19

Eksplozja gniewu

Obraz
© Monolith Films

Po spodziewanej eksplozji gniewu na widok pocałunku zapaśników, na halę wkroczyła policja i eskortowała ekipę w trakcie ucieczki.

Potrzeba było aż czterdziestu funkcjonariuszy, aby poskromić wściekłość widzów i innych zapaśników w trakcie rozruchów, które trwały wiele godzin.

"Brüno" w kinach od 10 lipca.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)