Trwa ładowanie...
wielka szóstka
15-05-2015 15:00

''Wielka szóstka'': film twórców hitu ''Kraina lodu'' na Blu-ray i DVD już od 15 maja!

''Wielka szóstka'': film twórców hitu ''Kraina lodu'' na Blu-ray i DVD już od 15 maja!Źródło: mat. dystrybutora
dxitkrz
dxitkrz

Wielka Szóstka” to najnowsza animowana komedia Disneya zainspirowana komiksem Marvela pod tym samym tytułem. Opowieść o niezwykłej przyjaźni między nastoletnim geniuszem a winylowym robotem o wielkim sercu podbiła serca widzów i krytyków na całym świecie. Na tegorocznej gali rozdania Oscarów „Wielka Szóstka” – wyreżyserowana przez Dona Halla („Kubuś i przyjaciele”) oraz Chrisa Williamsa („Piorun”), a wyprodukowana przez Roya Conliego („Zaplątani”) – została nagrodzona statuetką w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film animowany”. Zdobyła również nagrodę Annie za efekty animowane. Film zadebiutuje na Blu-ray™ 3D, Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 15 maja!

POTĘGA PRZYJAŹNI
Tragiczny wypadek podczas pokazów robotyki staje się początkiem serii wydarzeń zagrażających bezpieczeństwu całego miasta San Fransokyo. Nastoletni Hiro pragnie odkryć prawdę o śmierci brata, Tadashiego, i zapobiec zbliżającej się katastrofie. Łączy siły z przyjaciółmi Tadashiego z politechniki – nieustraszoną ryzykantką To To Tomago, neurotycznym miłośnikiem porządku Wasabim, genialną chemiczką Honey Lemon, zwariowanym fanem komiksów Fredem oraz nieco nadopiekuńczym robotem Baymaxem. Razem tworzą Wielką Szóstkę ultranowoczesnych bohaterów, którzy czerpią moc z nowoczesnych technologii i... potęgi przyjaźni. Czy uda im się pokonać tajemniczego przeciwnika?

BOHATEROWIE
Umiejętność konstruowania charakterystycznych i wiarygodnych postaci wyróżniających się niezwykłymi zdolnościami, ale jednocześnie zmagających się ze swoimi niedostatkami i problemami to wyjątkowa cecha, która łączy Marvela i Walt Disney Animation Studios. Bohaterowie komiksowej „Wielkiej Szóstki” Marvela zostali znacznie zmodyfikowani na potrzeby disnejowskiej adaptacji, lecz jedno się nie zmieniło: wciąż mamy do czynienia z wyjątkową ekipą, której losy wzruszają i obchodzą odbiorców. Dzięki tak barwnej i zróżnicowanej grupie bohaterów, każdy widz, niezależnie od pochodzenia czy płci znajdzie w filmie postać, z którą będzie mógł się zidentyfikować i poczuć prawdziwą więź.

dxitkrz

HIRO HAMADA to genialny lecz nieco zbuntowany i lekkomyślny czternastolatek zafascynowany robotyką oraz podziemnym światkiem walk robotów rozgrywanych w ciemnych zaułkach San Fransokyo. Dzięki starszemu bratu Tadashiemu w końcu postanawia zrezygnować z nielegalnej rozrywki i dalej rozwijać swój talent na lokalnej politechnice. Niestety wkrótce Tadashi ginie w tragicznych okolicznościach, a Hiro pogrąża się w depresji...

TADASHI HAMADA to szczery i sympatyczny chłopak o dobrym sercu. Jest projektantem, budowniczym i głównym programistą niezwykle zaawansowanego robota medycznego o imieniu Baymax, który ma zrewolucjonizować działanie opieki zdrowotnej i pomóc milionom ludzi na całym świecie. Bardzo kocha młodszego brata, troszczy się o niego i próbuje sprowadzić go na właściwą drogę.

BAYMAX to wielki, nadmuchiwany winylowy robot, tzw. partner medyczny, którego Tadashi zdążył skonstruować przez śmiercią. Baymax został stworzony do troszczenia się o innych i wypełnia swoją misję bardzo gorliwie. Za pomocą szybkiego skanu może bez trudu określić parametry zdrowotne i – w zależności od poziomu bólu pacjenta – zastosować odpowiednie leczenie. Początkowo Baymax traktuje Hiro jak pacjenta. Myli rozpacz, jaką przeżywa chłopak po stracie brata z objawami okresu dojrzewania. Jednak wkrótce rodzi się między nimi przyjaźń, a kiedy Hiro postanawia odkryć prawdę na temat śmierci Tadashiego i rozprawić się ze złoczyńcą zagrażającym całemu San Fransokyo, udoskonala robota, zmieniając go w superbohatera z rakietową pięścią i odrzutowym plecakiem umożliwiającym mu latanie.

dxitkrz

HONEY LEMON to dziewczęca, pogodna i nieco zakręcona okularnica, jednak pod słodką jak miód fasadą kryje się wyjątkowo inteligentna mistrzyni chemii. Warzone przez nią mikstury okażą się niezwykle przydatne, gdy Wielka Szóstka znajdzie się w kłopotach.

TO TO TOMAGO jest silną, wysportowaną i niezwykle lojalną dziewczyną, która nie lubi gadać po próżnicy. Wiecznie żuje gumę, celuje w sarkastycznych uwagach i potrafi zachować zimną krew w każdej sytuacji. Jej domeną jest szybkość. Uzależniona od adrenaliny, najlepiej czuje się na kółkach. Gdy dołącza do ekipy Wielkiej Szóstki, ma okazję naprawdę się wyszaleć, używając maglevowych dysków jako osobistego środka transportu, tarcz, a nawet broni miotanej.

FRED na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie wyluzowanego gościa bez większych życiowych ambicji. Ten entuzjastyczny miłośnik komiksów i horrorów unikający pralki jak ognia wiedzie nieskomplikowany żywot, lecz w kryzysowych sytuacjach potrafi się zmobilizować i stanąć w obronie przyjaciół. Bez wahania dołącza do Wielkiej Szóstki i z zapałem wymyśla swoje superumiejętności. Jego ziejące ogniem alter ego daje mu dostęp do potężnych szponów i umożliwia komunikację z zespołem oraz wykonywanie skoków na ogromne odległości.

WASABI to maniak precyzji. Szalenie inteligentny i odrobinę neurotyczny olbrzym o łagodnym sercu stanowi głos rozsądku w grupie porywczych i zwariowanych przyjaciół. Jako członek ekipy Wielkiej Szóstki wykorzystuje swoją znajomość sztuk walki oraz ostrza plazmowe.

CIOTKA CASS to przepracowana, ale zawsze pełna dobrych chęci opiekunka Hiro i Tadashiego. Zabawna i mocno zakręcona właścicielka popularnej w San Fransokyo piekarnio-kawiarni nieustannie kipi energią. Chłopcy mogą liczyć na jej uśmiech, ciepło, wsparcie i wspaniałe domowe posiłki.

dxitkrz

PROFESOR ROBERT CALLAGHAN jest szefem wydziału robotyki prestiżowej Politechniki San Fransokyo, a jednocześnie mentorem Tadashiego. Kiedy Hiro po raz pierwszy odwiedza uczelnię, ten światowej sławy ekspert robotyki robi na nim ogromne wrażenie. Z kolei Callaghan z miejsca dostrzega potencjał czternastolatka i sprytnie mobilizuje go do rozwijania niezwykłych umiejętności.

ALISTAIR KREI to pionier biznesu, technologiczny guru, a jednocześnie najznamienitszy absolwent Politechniki San Fransokyo. Jako właściciel Krei Tech, największego przedsiębiorstwa technologicznego na świecie, nieustannie poszukuje nowinek, które doprowadzą do kolejnego przełomu. Podczas prezentacji młodych talentów na Politechnice San Fransokyo dostrzega geniusz Hiro i pragnie przejąć opracowaną przez niego technologię.

YOKAI to zamaskowany sprawca nieprawdopodobnej tragedii, która dotyka San Fransokyo i wywraca świat Hiro do góry nogami. To jego działania skłaniają Hiro do przekształcenia garstki znajomych w ekipę zaawansowanych technologicznie mścicieli. Świeżo upieczeni superbohaterowie mają tylko jedną misję: dopaść Yokaia i doprowadzić go przed oblicze sprawiedliwości.

W polskiej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli Zbigniew Zamachowski (Baymax), Jakub Zdrójkowski (Hiro), Pawel Ciołkosz (Tadashi), Eryk Lubos (Fred), Małgorzata Biela (To To Tomago), Wojciech Żołądkowicz (Wasabi), Angelika Kurowska (Honey Lemon), Krzysztof Stelmaszyk (Robert Callaghan), Piotr Grabowski (Alistair Krei) i Ewa Konstancja Bułhak (ciotka Cass).

PRZESTRZEŃ MIASTA
Filmowcy postanowili osadzić akcję najnowszej produkcji Disneya w całkowicie nowym świecie. Połączenie San Francisco z Tokio zaowocowało egzotyczną hybrydą, która zaskakuje, urzeka i hipnotyzuje widzów. Czerpanie elementów wizualnych z dwóch całkowicie odmiennych estetycznie miast i kultur dało twórcom nieskończenie więcej możliwości przy opracowywaniu scenerii dla niezwykłej opowieści.

dxitkrz

Specjalnie na potrzeby tego projektu Walt Disney Animation Studios wymyśliło oprogramowanie zwane Denizen, które pozwoliło animatorom na zaludnienie miasta znacznie większą liczbą zróżnicowanych postaci niż dotychczas. Dzięki temu sceny zbiorowe zyskały na realności i wiarygodności. Podczas prac nad „Wielką Szóstką” stworzono 670 indywidualnych postaci (dla porównania w „Krainie lodu” było ich 270, w „Ralphie Demolce” 185, a w „Zaplątanych” tylko 80). Następnie każdej z 670 postaci przydzielono do 32 różnych zestawów ubrań plus 32 różne odcienie włosów i skóry. W rezultacie animatorzy zaprosili do San Fransokyo aż 686 080 różniących się od siebie postaci, zanim zaczęły się generować ich dokładne kopie. Oprogramowanie Denizen udostępniono wszystkim pracownikom Walt Disney Animation Studios i zachęcono ich, aby wprowadzili swoje wizerunki do systemu i dołączyli do tłumu przechadzającego się po ulicach hybrydowego miasta San Fransokyo.

MARVEL I DISNEY – FUZJA DWÓCH ŚWIATÓW
Źródło opowieści o „Wielkiej Szóstce” kryje się w przepastnych archiwach Marvela. Po przejęciu Marvel Entertainment przez The Walt Disney Company w 2009 roku, pracownicy Disneya zostali zachęceni do eksplorowania zasobów Marvela w poszukiwaniu pomysłów na adaptacje. W 2011, podczas prac nad filmem „Kubuś i przyjaciele”, Don Hall natrafił na niszowy komiks „Wielka Szóstka” i zafascynowany japońskimi motywami, podzielił się pomysłem na nowy film animowany z producentem wykonawczym Johnem Lasseterem. Wkrótce dostał zielone światło i podjął się twórczego opracowania opowieści.

W czerwcu 2012 roku Disney potwierdził, że Walt Disney Animation Studios rozpoczęło prace nad adaptacją komiksowej serii, z zastrzeżeniem, iż będzie to produkcja niezależna od Filmowego Uniwersum Marvela, chociaż realizowana przy udziale i wsparciu kilku członków marvelowskiego zespołu kreatywnego. Współpraca zaowocowała powstaniem świeżej, oryginalnej i nieco egzotycznej animacji, którą producent Roy Conli nazywa „filmem Disneya z DNA Marvela”. „Wielka Szóstka” zachowała wyraźnie komiksowy, dynamiczny charakter, jednak fabuła komiksu została zmodyfikowana, aby trafić do szerszej publiczności i przesycona typowo disnejowskimi emocjami oraz humorem. Chociaż wciąż jest to film o superbohaterach pełen trzymających w napięciu pościgów i pojedynków, jednocześnie cechują go emocjonalna głębia i psychologiczny autentyzm. Filmowa „Wielka Szóstka” skupia się na zagadnieniach rodziny, przyjaźni i żałoby. Relacje między bohaterami są tu najważniejsze, a głównym wątkiem filmu jest więź rodząca się między Hiro a
Baymaxem.

dxitkrz

ORYGINAŁ MARVELA
Komiksową „Wielką Szóstkę” stworzyli Steven T. Seagle i Duncan Roule. Ekipa miała pojawić się w opracowywanym przez nich tomie „Alpha Flight” w grudniu 1998 roku, jednak ostatecznie, ze względu na zamieszanie w harmonogramie, zadebiutowała już jesienią tegoż roku w oddzielnej miniserii autorstwa Scotta Lobdella i Gusa Vasqueza „Sunfire & Big Hero 6”. Seria nie odniosła oczekiwanego sukcesu i po paru odcinkach została zawieszona. W 2008 roku Marvel zlecił przygotowanie nowej, pięcioczęściowej miniserii „Big Hero 6” specjaliście od X-Menów Chrisowi Claremontowi oraz Davidowi Nakayamie, lecz również ta próba reaktywacji „Wielkiej Szóstki” nie przyniosła spodziewanych profitów.

Fabuła marvelowskiego komiksu była prosta: w odpowiedzi na atak atomowy na Hiroshimę i Nagasaki, japoński rząd postanawia stworzyć specjalny oddział superbohaterów walczących za ojczyznę. W skład oryginalnej Wielkiej Szóstki wchodzili Hiro, jego robot Baymax, Honey Lemon, Go Go Tomago oraz dwóch bohaterów znanych z serii „X-Men” – Srebrny Samuraj i Sunfire.

Disnejowskie wersje bohaterów pod wieloma względami różnią się od swoich pierwowzorów. Na potrzeby filmu przeznaczonego również dla najmłodszej widowni postacie musiały zostać znacznie zmodyfikowane.

dxitkrz

Mięciutki i sympatyczny filmowy Baymax w niczym nie przypomina groźnego oryginału, który został zbudowany przez samego Hiro i był jego ochroniarzem, zaprogramowanym z wykorzystaniem materiału zaczerpniętego z mózgu zmarłego ojca chłopca. Ponadto komiksowy Baymax był zdolny do przeistaczania się w smoka, a w późniejszych częściach również w człowieka.

Komiksowa To To Tomago (Go Go Tomago) to osierocona przez rodziców, wychowana na ulicy twarda i bezkompromisowa kryminalistka, która do Wielkiej Szóstki dołączyła wyłącznie po to, aby uniknąć więzienia, a specjalny kombinezon umożliwiał jej atakowanie wroga pod postacią ognistej kuli.

Oryginalna Honey Lemon była tajną agentką pracującą dla japońskiego rządu, a w swojej torebce nie trzymała alchemicznych kolorowych kul, lecz sztuczne tunele w czasoprzestrzeni, w których mogła przechowywać rozmaite rodzaje broni i wyciągać je w miarę potrzeby.

Fred i Wasabi zadebiutowali dopiero w serii Claremonta z 2008 roku. Wasabi był profesjonalnym szefem kuchni i samurajem walczącym za pomocą noży do sushi, tymczasem Fred (Fredzilla) posiadał umiejętność otaczania się ochronnym polem siłowym, które przybierało kształt gigantycznej bestii przypominającej Godzillę.

„WIELKA SZÓSTKA” – WYDANIE BLU-RAY™ 3D, BLU-RAY™ i DVD Tegoroczny zwycięzca Oscara w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film animowany” zadebiutuje w ofercie Galapagos Films na Blu-ray™ 3D, Blu-ray™ i DVD już 15 maja!

MATERIAŁY DODATKOWE

W wydaniach Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD znajdzie się prawdziwa perełka – krótkometrażówka Disneya pt. „Uczta” uhonorowana w tym roku zarówno Oscarem, jak i nagrodą Annie w kategorii „Najlepszy krótkometrażowy film animowany”.

„Uczta” w reżyserii Patricka Osborne'a to przezabawna opowieść o uroczym, wiecznie głodnym szczeniaczku imieniem Winston, który gotowy jest zjeść wszystko... poza brukselką.

Kiedy malutki boston terrier błąkający się po ulicach zostaje przygarnięty przez młodego mężczyznę wiodącego beztroski żywot kawalera, trafia do kulinarnego raju pełnego przepysznych, tłustych i oczywiście niezdrowych przekąsek. Wszystko zmienia się, kiedy James zakochuje się w kelnerce z pobliskiej restauracji. Ku ogromnemu zdumieniu i niezadowoleniu szczeniaczka, dziewczyna przekonuje jego pana do przejścia na zdrowe odżywianie, a do miski psiaka zamiast frytek i resztek pizzy zaczyna trafiać mało apetyczna zielenina.

Po pewnym czasie para rozstaje się, a w jadłospisie Jamesa i Winstona znowu zaczyna królować śmieciowe jedzenie, jednak pies zauważa smutek swojego pana i postanawia odszukać kelnerkę, by przekonać ją do powrotu...Osborne wpadł na pomysł nakręcenia krótkometrażówki o wiecznie głodnym Winstonie dzięki aplikacji 1secondeveryday, pozwalającej użytkownikom na codzienne nagrywanie sekundowych urywków, z których następnie można zmontować film. Osborne korzystał z tej aplikacji w 2012 roku, uwieczniając zjadane przez siebie posiłki i właśnie ten materiał zainspirował go do stworzenia opowieści o zakochanym w jedzeniu szczeniaczku.

Ponadto w wydaniu Blu-ray znajdą się dodatki: Korzenie Wielkiej Szóstki: Podróż Hero; Wielki Animator 6: sylwetki animatorów filmu; Sceny niewykorzystane z wprowadzeniem reżyserów Dona Halla i Chrisa Williamsa, Wielka Szóstka - zapowiedź kinowa, Krótkometrażówka z Myszką Miki: Tokyo Go, Informacje, Alternatywny początek - prolog, Alternatywny początek - Silent Sparrow, Załoga Tokai.

Więcej informacji o premierach DVD dla dzieci na profilu: facebook.com/DzieciToLubia

dxitkrz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxitkrz