Trwa ładowanie...

Wietnamska klinika wykorzystała logo złowieszczej korporacji z "Resident Evil"

Wietnamska klinika dermatologiczna Medcare Skin Centre przekonała się, że w dobie internetu nie potrzeba wielkich nakładów finansowych, by zyskać rozpoznawalność na całym świecie.

Wietnamska klinika wykorzystała logo złowieszczej korporacji z "Resident Evil"Źródło: Materiały prasowe
drmpigm
drmpigm

Medcare Skin Centre z lokalnej kliniki zajmującej się chorobami skóry Wietnamczyków stała się internetowym viralem. Wszystko za sprawą charakterystycznego logo znajdującego się na zdjęciach reklamowych kliniki, które przywołuje na myśl symbol złowieszczej Umbrella Corporation. Ta fikcyjna korporacja, znana wszystkim fanom gier i filmów "Resident Evil", odpowiada za zarażanie ludzi morderczym wirusem, rozmaite eksperymenty genetyczne i powoływanie do życia zabójczych mutantów.* Wybór właśnie takiego logo dla kliniki dermatologicznej wydaje się być co najmniej niefortunny.*

Wietnamskie zdjęcia z symbolem Umbrella Corporation błyskawicznie obiegły internet i, jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu Medcare Skin Centre, bardzo zaskoczyły właściciela kliniki. Przedstawiciel placówki zapewniał, że logo zostało wykonane przez zewnętrzną firmę i nikt w Medcare Skin Centre nie miał pojęcia o zbieżności z charakterystycznym znakiem Umbrella Corporation, a tym samym o możliwości naruszenia prawa w kontekście własności intelektualnej i znaków towarowych.

Klinika przeprosiła swoich klientów i wszystkich poszkodowanych, obiecując rychłe rozwiązanie całej sprawy. W momencie pisania tej wiadomości z oficjalnego fanpage'a placówki zniknęło kontrowersyjne logo.

drmpigm

Przypomnijmy, że "Resident Evil" to kultowa seria gier wideo firmy Capcom, która powstaje od 1996 roku. Na jej podstawie nakręcono sześć filmów fabularnych z Milą Jovovich w roli głównej, które zarobiły łącznie ponad 1 mld dolarów. Najnowszy, zatytułowany "Resident Evil: Ostatni rozdział, trafił do polskich kin w styczniu br. Właściciel praw do ekranizacji zapowiedział niedawno plan nakręcenia rebootu. Nie wiadomo, czy Jovovich powróci w nowych filmach spod znaku "Resident Evil".

drmpigm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drmpigm