Trwa ładowanie...
milion dolarów
27-08-2009 12:07

Wiosną przyszłego roku nowy film Janusza Kondratiuka

Wiosną przyszłego roku nowy film Janusza KondratiukaŹródło: opublikowane w serwisie filmpolski.pl
d1vi1sl
d1vi1sl

Wiosną przyszłego roku na ekrany kin wejdzie najnowszy film Janusza Kondratiuka pod roboczym tytułem "Milion dolarów", do którego zdjęcia od tygodnia kręcone są w Gdańsku. Odtwórcami głównych ról są Kinga Preis i Tomasz Karolak.

"Chciałbym w tym filmie pokazać, że nie wszyscy zasługujemy na wszystko, że slogan 'jestem tego wart, jestem tego warta' i inne takie rzeczy, to nie jest do końca prawda. Każdy odpowiada za samego siebie, każdy jest kowalem swojego losu i w związku z tym nie można mieć do nikogo pretensji, jeżeli się nie kuło. To będzie lekka forma, komedia, z elementami tragikomedii, traktująca o poważnym temacie, tak aby uczyć przez śmiech" - powiedział w środę na konferencji prasowej Janusz Kondratiuk.

Zdjęcia do filmu w Gdańsku potrwają do 1 września. Potem ekipa filmowa przeniesie się do Warszawy, gdzie kontynuowana będzie praca nad obrazem.

Oprócz Kingi Preis i Tomasz Karolaka, w filmie Kondratiuka zagrają także m.in. popularny czeski aktor Jiri Pomeje, Joanna Kulig, Jakub Gierszał, Hanna Konarowska, Krzysztof Materna, Bohdan Łazuka, Andrzej Grabowski i Wiktor Zborowski. Autorem muzyki do filmu jest Leszek Możdżer.

d1vi1sl

Akcja filmu rozgrywa się współcześnie w Gdańsku. Bożenka, grana przez Kingę Preis, jest pracownikiem banku, a jej mąż Stasiulek, w którego wciela się Tomasz Karolak, jest muzykiem wykonującym szlagiery z lat 60. i 70. Oboje żyją skromnie i mieszkają w starej kamienicy. Ich sąsiedzi też nie należą do ludzi zamożnych. Pewnego dnia starsza pani z kamienicy dostaje przelew miliona dolarów jako spadek po byłym mężu, który wyjechał za granicę. Kobieta odmawia jednak przyjęcia tych pieniędzy, uważając, że zostały one zarobione w sposób nieuczciwy. Niechciane pieniądze chce przejąć Bożenka. Na uszczknięcie cząstki fortuny liczą też inni sąsiedzi.

66-letni Janusz Kondratiuk nakręcił do tej pory m.in. "Dziewczyny do wzięcia", "Czy jest tu panna na wydaniu", "Prywatne niebo", "Głos" i "Złote runo".

Producentem filmu jest Profilm Agencja Filmowa. Budżet filmu wynosi ok. 3-4 mln zł, z czego część finansuje miasto Gdańsk.

d1vi1sl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vi1sl