Trwa ładowanie...

Włoska prasa zachwycona Polańskim

Włoska prasa zachwycona PolańskimŹródło: AFP
d4hco2h
d4hco2h

- Mistrzowski popis - tak dziennik "Corriere della Sera" ocenia najnowszy film *Romana Polańskiego pt. "Autor widmo", zaprezentowany na festiwalu w Berlinie. O jego premierze włoska prasa pisze, że był to "dzień Polańskiego bez Polańskiego".*

Krytyk "Corriere della Sera" stwierdza: "Kto dzisiaj potrafi nakręcić thriller jednocześnie gotycki i polityczny? Odpowiedź jest tylko jedna: Roman Polański, który w klimatach niepokoju zawsze był w swoim żywiole".

Według recenzenta największej włoskiej gazety, najnowszy film polskiego reżysera jest "dziełem na miarę najlepszych tradycji". Dodaje on, że ekranizacja powieści Roberta Harrisa "przenosi widza do świata, w którym nie ma już pewników, gdzie machinacje polityczne stają się drugim obliczem codziennej niepewności".

Ponadto dziennik zwraca uwagę na aktualność obrazu Polańskiego i kładzie nacisk na to, że reżyser jest "prawdziwym mistrzem niepokoju i podejrzliwości". - Ten film udowadnia to w mistrzowski sposób - podsumowuje.

d4hco2h

Gazeta dodaje, że Polański, przebywający w areszcie domowym w Szwajcarii, choć na festiwalu nieobecny, był w piątek jego najważniejszym uczestnikiem. - Żadnego przesłania, żadnych pozdrowień. Tylko film. Ale to, że ten film jest, to cud - ocenia się w relacji z Berlina na łamach "Corriere della Sera".

- Polański bez Polańskiego - tak relację ze stolicy Niemiec zatytułowała "La Repubblica", jednoznacznie interpretując przesłanie filmu: "Berlin oklaskuje thriller przeciwko (premierowi Wielkiej Brytanii Tony'emu) Blairowi". Jak zauważa gazeta, przedstawiony w filmie brytyjski premier ma wiele cech właśnie Tony'ego Blaira i to jego postać jest kluczem do "interpretacji człowieka władzy". Dziennik przytacza też opinię odtwórcy głównej roli Ewana McGregora, który wyznał, że od Polańskiego nauczył się więcej niż od jakiegokolwiek innego reżysera.

"La Stampa" podkreśla zaś, że film Polańskiego to "maestria od pierwszego do ostatniego ujęcia".

Prasa informuje, że film wejdzie na ekrany włoskich kin 9 kwietnia.

d4hco2h

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d4hco2h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hco2h