Trwa ładowanie...
Megafon.pl
wolfgang petersen

Wolfgang Petersen i Til Schweiger razem. Powrót reżysera "Das Boot"

Wolfgang Petersen, twórca takich filmów, jak "Okręt", "Troja" czy "Niekończąca się opowieść", powrócił za kamerę. Niedługo do kin trafić ma jego komedia kryminalna "Vier gegen die Bank".

Share
Wolfgang Petersen i Til Schweiger razem. Powrót reżysera "Das Boot"
Źródło: Materiały prasowe
d1t1y7j

Bohaterami filmu są czterej oszukani przez bank mężczyźni. Teraz szykują zemstę. W głównych rolach występują Til Schweiger, Matthias Schweighoefer, Michael "Bully" Herbig i Jan Josef Liefers. Partnerują im Alexandra Maria Lara i Anje Traute. Scenariusz napisał Tripper Clancy na podstawie powieści Ralpha Maloneya.

Światowa premiera odbyła się pod koniec grudnia w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W samych Niemczech film przyniósł w box office 9,5 miliona dolarów wpływów, stając się tym samym czwartą najbardziej dochodową krajową premierą roku 2016. Wyprzedził m.in. znaną także w Polsce tragikomedię "Toni Erdmann".

Wkrótce "Vier gegen die Bank" ma być rozpowszechniany również w innych krajach, w tym w USA.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Urodzony w 1941 roku Wolfgang Petersen debiutował za kamerą w połowie lat 60. minionego wieku. Udało mu się zaskarbić sympatię Hollywood. Znany jest m.in. dzięki takim produkcjom, jak "Okręt", "Troja", "Niekończąca się opowieść", "Gniew oceanu", "Na linii ognia", "Epidemia", "Air Force One" czy "Posejdon". "Vier gegen die Bank" jest pierwszym w pełni niemieckim filmem reżysera od czasów "Okrętu" (1981), za który był nominowany do Oscara w dwóch kategoriach (reżyseria i scenariusz adaptowany).

d1t1y7j

Podziel się opinią

Share
d1t1y7j
d1t1y7j