"Wolny strzelec" i "Paddington" nominowane do nagród BAFTA
Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) ogłosiła nominacje do najważniejszej nagrody filmowej w Wielkiej Brytanii. Szanse na statuetki mają dwie produkcje z Monolith Films – *"Wolny Strzelec" i "Paddington". Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 8 lutego.*
Jest głodny sukcesu, ma niepohamowane ambicje i dla kariery jest w stanie zrobić wszystko. Louis Bloom zaczyna od poszukiwania jakiejkolwiek pracy, a kończy jako właściciel prężnie rozwijającej się firmy Video News Production. Bohater „Wolnego strzelca” chełpi się swoim sukcesem. Jego kariera to jednak wypaczona wersja „amerykańskiego snu”…
W rolę bezwzględnego Louisa Blooma wcielił się Jake Gyllenhaal. Za swoje brawurowe wcielenie Gyllenhaala został nominowany do kolejnej (m.in. Złote Globy, Satelity, Critic’s Choice, Gotham) nagrody w kategorii Najlepszy Aktor. Jego filmowa partnerka Rene Russo, została także dostrzeżona przez Brytyjską Akademię i ma szanse na statuetkę w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa. Dodatkowo film walczyć będzie o nagrody w kategoriach: Najlepszy Scenariusz Oryginalny oraz Najlepszy Montaż.
W Wielkiej Brytanii zapanowała prawdziwa Paddingtonomania. Na ulicach Londynu, na każdym kroku, można spotkać figurkę Misia. W sklepach, na każdym rogu, sprzedają pomarańczową marmoladę wyprodukowaną w najdzikszych zakątkach Peru. Nic dziwnego, że od razu po debiucie, pełnometrażowa adaptacja przygód Paddingtona od razu stała się sukcesem! Podczas weekendu premierowego film zarobił ponad 5 mln funtów, zajmując pierwsze miejsce w brytyjskim box office. Nic dziwnego, że film „Paddington” otrzymał nominację w kategorii Najlepszy Film Brytyjski. Tę zabawną i wzruszającą opowieść polscy widzowie mogą cały czas podziwiać w kinach. Do tej pory film zobaczyło już 240 tysięcy widzów.
Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (ang. British Academy of Film and Television Arts, BAFTA) − organizacja, przyznająca corocznie od 1948 roku nagrody w dziedzinie filmu, telewizji i mediów interaktywnych (gier komputerowych). prowadzi własną coroczną ceremonię rozdania nagród, nazwaną Britannia Awards. Statuetka przypomina maskę teatralną, która wykonana jest ze złota. Oficjalna nazwa brytyjskiej statuetki to Złota Maska.