Trwa ładowanie...

''Wszystkie nieprzespane noce'': Polski dokument podbije publiczność Sundance [WIDEO]

Share
''Wszystkie nieprzespane noce'': Polski dokument podbije publiczność Sundance [WIDEO]Źródło: mat. dystrybutora
d3totts

"Wszystkie nieprzespane noce", najnowszy film Michała Marczaka, autora głośnego *"Fuck for Forest", został nazwany przez Indiewire "najbardziej niekonwencjonalnym dokumentem, który wzbudzi w nas poczucie przygody".*

Film Marczaka bierze udział w konkursie obrazów dokumentalnych na jednym z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń filmowych – założonym przez Roberta Redforda słynnym Sundance Film Festival (21-31 stycznia 2016).Światowa premiera "Wszystkich nieprzespanych nocy" ma się odbyć 23 stycznia, tymczasem prestiżowy serwis Indiewire opublikował klip z filmu, który można obejrzeć poniżej:

Niekonwencjonalna fabuła Michała Marczaka, z uwagi na swój niespotykany autentyzm w filmowaniu aktorów, weźmie udział w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Filmów Dokumentalnych, co z pewnością wywoła niemałe kontrowersje. "Wszystkie nieprzespane noce" to błyskotliwy portret współczesnych polskich dwudziestolatków, mający szansę stać się manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku. Na dwa lata warszawskie ulice, kluby, kawiarnie i mieszkania stały się naturalnym planem zdjęciowym, w których powstała najbardziej intymna i prawdziwa opowieść o młodych ludziach od czasu "Niewinnych czarodziejów" Andrzeja Wajdy.

d3totts

Film jest produkcją polsko-brytyjską. "Wszystkie nieprzespane noce" powstały w wyniku współpracy ENDORFINA studio (odpowiedzialnego m.in. za wielokrotnie nagradzany dokument "15 stron świata") i Pulse Films (producenta m.in. "20 000 dni na Ziemi"). Koproducentami filmu są Telewizja Polska oraz Mazowiecki Fundusz Filmowy. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Sundance Institute, Brit Doc Circle Fund.

d3totts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3totts
d3totts