Trwa ładowanie...

Wystawa zdjęć z filmu "Piłsudski" do zobaczenia w Sopocie. Wkrótce także w Zakopanem

Borys Szyc w ramach festiwalu Kino Letnie otworzył wystawę zdjęć do filmu "Piłsudski". Do 14 sierpnia można ją podziwiać przy sopockim molo, a później fotosy staną na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem.

Wystawa zdjęć z filmu "Piłsudski" do zobaczenia w Sopocie. Wkrótce także w ZakopanemŹródło: Materiały prasowe
d2b0o05

W obecności prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego, aktor Borys Szyc zainaugurował wystawę zdjęć z produkcji historycznej "Piłsudski". Film w reżyserii Michała Rosy trafi do kin 13 września.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Odtwórca głównej roli Borys Szyc oraz autor identyfikacji wizualnej i plakatów filmu Andrzej Pągowski podzielili się z publicznością ciekawostkami z planu filmowego. Aktor przyznał, że wcielenie się w postać marszałka Józefa Piłsudskiego wiele go kosztowało. Musiał schudnąć blisko 10 kilogramów oraz codziennie pojawiać się na planie filmowym kilka godzin wcześniej niż reszta ekipy, po to, aby go ucharakteryzować.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Fabuła filmu "Piłsudski" skupia się na nieznanym szerzej fragmencie z życia wielkiego wodza. Akcja produkcji rozpoczyna się w 1901 r. i kończy w 1918 r., dokładnie w momencie odzyskania przez Polskę niepodległości.

d2b0o05

Jak zapowiadają twórcy filmu, "Piłsudski" będzie połączeniem kina przygodowego, historycznego oraz romansu. Wystarczy wspomnieć, że na ekranie poznamy Józefa Piłsudskiego jako pacjenta szpitala psychiatrycznego, który z niego ucieka i napada na pociąg, kradnąc kilka tysięcy rubli. Zaś obok statecznej żony Marii (Magdalena Boczarska), przyszły marszałek będzie romansował z waleczną Aleksandrą Szczerbińską.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zdaniem Borysa Szyca i Andrzeja Pągowskiego “Piłsudski” nie jest laurką dla postaci marszałka, ale filmem pokazującym prawdziwego człowieka, z jego licznymi wadami i przywarami, który zmienił bieg historii.

Festiwal Kino Letnie z Providentem i AXĄ to nie tylko pokazy filmowe. Intensywne życie festiwalowe toczy się każdego dnia wakacji na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem, w sopockiej kawiarni Koło Molo oraz w giżyckim kinie Nowa Fala. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wstępu na Molo w Sopocie. Filmy pod chmurką można oglądać do 30 sierpnia.

d2b0o05
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b0o05