Trwa ładowanie...

Nowy dokument Sekielskiego z datą premiery. Koniec czekania

Marcowa premiera filmu o pedofilii w Kościele katolickim "Zabawa w chowanego" nie odbyła się ze względu na pandemię. Tomasz Sekielski w końcu ujawnił, kiedy obejrzymy kontynuację głośnego dokumentu "Tylko nie mów nikomu".

Nowy dokument Sekielskiego z datą premiery. Koniec czekaniaŹródło: Facebook
dcq4ha4
dcq4ha4

Dokument "Tylko nie mów nikomu" trafił do sieci w maju 2019 r. i wywołał ogromne poruszenie. O filmie Tomasza i Marka Sekielskich było głośno w mediach nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Reporterzy dostali za swój dokument wiele nagród. Twórcy od początku mówili, że na jednym filmie się nie skończy, ponieważ mają materiał na co najmniej trzy produkcje. 10 maja podczas transmisji na Facebooku Tomasz Sekielski zapowiedział, że "Zabawa w chowanego" trafi na YouTube w sobotę 16 maja o godz. 10:00.

Obejrzyj: Sekielski o księżach pedofilach: "Myśleli, że uszło im na sucho"

- Ci, którzy już film widzieli, byli pod wrażeniem - zdradził Tomasz Sekielski.

Autor dokumentu zapowiedział, że film trwa 87 minut i bardzo różni się od "Tylko nie mów nikomu" pod względem konstrukcji i narracji. - Też są emocje, łzy, wstrząsające historie, ale film pokazuje przede wszystkim pewne patologiczne mechanizmy - mówił Sekielski w transmisji na żywo.

dcq4ha4

Przypomnijmy, że Sekielski planował opublikować "Zabawę w chowanego" na YouTube w styczniu. Premiera pokryłaby się jednak z okresem ferii zimowych (13 stycznia – 28 lutego), więc postanowił przełożyć termin. Nowy termin był ustalony na koniec marca, ale wtedy film Sekielskich mógłby zostać "przykryty" przez tematy związane z pandemią koronawirusa.

- Będzie to wstrząsająca historia dwóch braci wykorzystywanych przez tego samego księdza, który ma na swoim koncie też inne ofiary. Będzie pokazane to, jak próbowano tuszować tę sprawę, jak kościelna hierarchia udawała, że się nic nie dzieje, ale będzie też pokazane, jak wyglądają relacje państwo - Kościół na styku prokuratura – kuria – zapowiadał Sekielski.

dcq4ha4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcq4ha4