Trwa ładowanie...

"Zimna wojna" triumfuje w Hiszpanii. Polski film dostał Goyę

Hiszpańska Akademia Sztuki Filmowej po raz kolejny rozdała statuetki dla najlepszych filmów i aktorów. "Zimna wojna" otrzymała Goyę w kategorii: "najlepszy film".
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Zimna wojna" ma aż 3 nominacje do Oscara. Niestety, Joanna Kulig nie powalczy o złotą statuetkę
"Zimna wojna" ma aż 3 nominacje do Oscara. Niestety, Joanna Kulig nie powalczy o złotą statuetkęŹródło: Materiały prasowe
d2kgwpl

Goye rozdano już po raz 33. Jurorzy przyznali wyróżnienia w aż 28 kategoriach. Jedna statuetka trafiła w ręce Polaków. To kolejny sukces Pawła Pawlikowskiego. Jego "Zimna wojna" ma już na koncie Złotą Palmę z Cannes dla najlepszego reżysera, Złotego Kangura - nagrodę australijskich dystrybutorów filmowych, Złote Lwy za udział w konkursie głównym, najlepszy dźwięk, montaż.

Łukasz Żal nominowany do Oscara. Mamy jego komentarz

"Zimna wojna" dostała też Europejskie Nagrody Filmowe: dla Joanny Kulig - "najlepszej europejskiej aktorki roku", Pawła Pawlikowskiego w kategorii "najlepszy reżyser" i "najlepszy scenarzysta", Jarosława Kamińskiego za montaż. Tomasz Kot w tym samym konkursie był nominowany jako "najlepszy europejski aktor roku".

"Zimna wojna" ma także 3 nominacje do Oscara (Paweł Pawlikowski jako najlepszy reżyser i twórca najlepszego filmu nieanglojęzycznego, Łukasz Żal za najlepsze zdjęcia), 4 nominacje do nagród BAFTA (najlepszy reżyser, film nieanglojęzyczny, scenariusz oryginalny, najlepsze zdjęcia), nominację do Cezara. A to jeszcze nie wszystkie wyróżnienia.

d2kgwpl

Jednym słowem - film i aktorzy, reżyser i inni twórcy idą jak burza, wygrywając kolejne konkursy. Zwycięstwo w Hiszpanii to kolejny dowód na to, że nasza rodzima produkcja jest doskonała. A co za tym idzie, ma coraz większe szanse na najbardziej znaną nagrodę filmową świata - Oscara.

Joanna Kulig nie bez powodu od kilku miesięcy mieszka w USA, pokazuje się na czerwonych dywanach, promując "Zimną wojnę" na amerykańskiej ziemi.

Joanna Kulig East News
Joanna KuligŹródło: East News, Fot: Invision
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2kgwpl

Podziel się opinią

Share
d2kgwpl
d2kgwpl