Trwa ładowanie...
d18ipqy

Znamy program 4. edycji Hommage a Kieślowski!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy program 4. edycji Hommage a Kieślowski!
(mat. promocyjne)
d18ipqy

Hommage à Kieślowski to interdyscyplinarne wydarzenie, łączące w sobie formułę przeglądu filmowego, warsztatów twórczych, panelu dyskusyjnego, spektakli, wystaw i koncertów. Szczegółowy program tegorocznej edycji filmowej imprezy jest już dostępny na stronie organizatora.

Informacje dotyczące dokładnego terminu poszczególnych wydarzeń w ramach festiwalu można znaleźć tutaj - Program festiwalu Hommage à Kieślowski 2014.

W trakcie trzech festiwalowych dni odbędzie się ponad 40 projekcji w kinoteatrze „Zdrowie" i trzech kinach plenerowych. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, w programie festiwalu znalazły się tytuły korespondujące z twórczością Kieślowskiego. W tym roku filmy będą wyświetlane w blokach tematycznych: „Pretekst: Amator", „Amator: Suplement", „Uczniowie Kieślowskiego", „Dokument: rejestracja rzeczywistości czy kreacja", „Dokument z podróży", „Spotkanie z czeskim dokumentem", „Wiek XXI, nowe spojrzenie", „Młode kino", „Dokument Kieślowskiego".

Festiwal ma na celu pokazanie, że twórczość jednego z najbardziej znanych polskich reżyserów, jak również jego dokumentalna wrażliwość, nadal stanowią punkt odniesienia dla wielu współczesnych, tak polskich jak i zagranicznych twórców filmowych. Organizatorzy festiwalu chcą pozostać wierni dziedzictwu wybitnego artysty, który przez wiele lat rozwijał swój styl, dowodząc swoich umiejętności zarówno w dziedzinie dokumentu, jak i filmu fabularnego.

d18ipqy

„Świat zmontowany", to motyw przewodni tegorocznej edycji festiwalu, a pretekstem do dyskusji jest „Amator" nakręcony w 1979 roku, jeden z najwybitniejszych polskich filmów zaliczanych do nurtu kina moralnego niepokoju.

Spot festiwalowy można zobaczyć poniżej:

d18ipqy

Podziel się opinią

Share
d18ipqy
d18ipqy