Trwa ładowanie...
d332a9j

Marcin Chochlew

Najnowsze informacje
3.6
(24 głosy)
Oceń:
d332a9j

Znany i rozpoznawalny aktor młodego pokolenia, jedna z gwiazd popularnej telenoweli „Na Wspólnej”.

Urodził się 4 lutego 1977 roku w Elblągu. Studiował na Wydziale Aktorskim łódzkiej PWSFTViT, którą ukończył w 1999 (dyplom 2000), krocząc tym samym ścieżką przetartą przez starszego brata, aktora Pawła Chochlewa.

* Jego debiutem filmowym była rola Biene w telewizyjnej i filmowej ekranizacji powieści Stefana Żeromskiego „Syzyfowe prace” w reżyserii Pawła Komorowskiego (serial 1998, film 2000).*

Od pierwszych lat kariery otrzymywał sporo propozycji filmowo-telewizyjnych. Do 2000 roku zagrał znaczące role w trzech produkcjach filmowych – „Córy szczęścia” Marty Meszaros, „Skok” Piotra Starzaka (oba 1999) i słynny film dla młodzieży „To my” Waldemara Szarka (2000). Zagrał jedną z głównych ról w serialu „Czułość i kłamstwa” (1999-2000) i rozpoczął współpracę z telenowelą „Klan”, gdzie kreował postać jednego ze studentów Krystyny Lubicz.

W kolejnych latach pojawiał się często, jednak głównie w epizodycznych, często gościnnych rolach w serialach i filmach. Większe kreacje dane mu było stworzyć w komedii Mariana Terleckiego „Rób swoje, ryzyko jest twoje” z Olafem Lubaszenko (2002), w roli Mariusza w serialu Macieja Dutkiewicza „Defekt” z Magdaleną Cielecką i Piotrem Fronczewskim (2003), zaś przede wszystkim w telenoweli „Na Wspólnej”, z którą związał się w 2003 roku.

Kreowana tam rola Filipa przyniosła mu ogromną popularność i szeroką rozpoznawalność, a także sympatię widzów, którzy, poniekąd dzięki tej roli, często „biorą” go za młodszego, niż jest faktycznie.

Chochlew zaliczył gościnne występy w wielu popularnych serialach i telenowelach - w „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „Kocham Klarę”, „Przeprowadzkach”, „Twarzach i maskach” Feliksa Falka, czy „Halo, Hans!”, nieco dłużej bawiąc jedynie na planie „Plebanii” (2001-2003).

Pojawił się w epizodach w głośnych produkcjach: „Chopin. Pragnienie miłości” Jerzego Antczaka, z Piotrem Adamczykiem i Danutą Stenką (2002) i nagrodzone na FPFF w Gdyni „Pręgi” Magdaleny Piekorz, z Agnieszką Grochowską i Michałem Żebrowskim (2004).

Był związany z teatrem offowym, przy Miejskim Centrum Kultury w Warszawie.

Prywatnie interesuje się grafiką komputerową i fotografią artystyczną. Jest pasjonatem starych samochodów.

Ostatnio wziął udział w programie „Pogromcy rekordów”, emitowanym na antenie MTV.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d332a9j
d332a9j
d332a9j