Trwa ładowanie...
d4lx5ax

"303. Bitwa o Anglię" i "Dywizjon 303" w kinach w sierpniu. "Nie pomyl filmu"

Dwa długo oczekiwane filmy o tej samej tematyce trafią do kin w tym samym miesiącu. Na plakacie jednego z nich pojawił się bezprecedensowy komunikat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeden miesiąc, dwa filmy o Dywizjonie 303
Jeden miesiąc, dwa filmy o Dywizjonie 303 (Materiały prasowe)
d4lx5ax

Międzynarodowa koprodukcja "303. Bitwa o Anglię" trafi do polskich kin 17 sierpnia. Z kolei dwa tygodnie później zadebiutuje "Dywizjon 303". Od przybytku głowa nie boli? Nie zdaniem dystrybutora tego drugiego filmu, który umieścił na plakacie ponad głową Macieja Zakościelnego żółty pasek z poniższym apelem:

"Nie pomyl filmu. Prawdziwa historia Dywizjonu 303 na podstawie książki Arkadego Fiedlera dopiero 31 sierpnia w kinach"

Obejrzyj zwiastun filmu "303. Bitwa o Anglię":

"303. Bitwa o Anglię" ("Hurricane: Squadron 303") to pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja opowiadająca historię Dywizjonu 303. W międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego i Filipa Pławiaka wystąpili również: gwiazda serialu "Gra o tron" - Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona - Milo Gibson ("Przełęcz ocalonych").

d4lx5ax

- Na film o Dywizjonie 303 czekałem całe życie - po to, aby ludzie w Polsce i na całym świecie mogli poznać i zobaczyć na własne oczy historię wielkich polskich bohaterów, w tym mojego dziadka - sierżanta Stanisława Słowikowskiego - mówi wnuk żołnierza, Antoni Dmochowski. - Ta opowieść pełna jest emocji, dramatyzmu, braterstwa i ogromnego szczęścia płynącego z triumfu garstki ludzi nad przeważającą liczebnie armią wroga. To film, który powinien zobaczyć każdy.

Reżyserii podjął się David Blair - zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Zdjęciami do filmu zajął się Piotr Śliskowski - wybitny operator, który pracował przy "Generale Nilu", "80 milionach" i serialu "Czas honoru. Powstanie".

Obejrzyj zwiastun filmu "Dywizjon 303":

Z kolei film "Dywizjon 303" jest reklamowany jako prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

W rolach głównych Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski. W fotelu reżysera zasiadł chorwacki reżyser Denis Delić ("Ja wam pokażę!"), który przed laty występował w głośnych polskich filmach: "Reich", "Demony wojny wg Goi" czy "Psy II".

d4lx5ax

Podziel się opinią

Share
d4lx5ax
d4lx5ax