Trwa ładowanie...

38. Gdynia Festiwal Filmowy: Gorące wywiady z festiwalu w Gdyni!

Share
38. Gdynia Festiwal Filmowy: Gorące wywiady z festiwalu w Gdyni!
Źródło: Materiały prasowe
d2keqbj

38. edycja Festiwalu w Gdyni 2013 przeszła do historii. Na gorąco publikujemy nowe wywiady z polskimi gwiazdami!

Imprezę zakończyła uroczysta gala, na której oczywiście byliśmy z kamerą. Zobaczcie, jak główni triumfatorzy festiwalu komentują werdykt jury. Czy Paweł Pawlikowski, Agata Trzebuchowska, Andrzej Chyra, Małgośka Szumowska, Maciej Pieprzyca oraz inni aktorzy i reżyserzy spodziewali się nagród dla swoich obrazów?

>>> Złote Lwy dla "Idy". Festiwal w Gdyni zakończony <<<


Agata Buzek: "Taki wybór to wielka odpowiedzialność"

Wielu obserwatorów festiwalu w Gdyni zwracało uwagę na niezwykle wyrównany poziom filmów biorących udział w konkursie. Jurorka Agata Buzek przyznaje, że wybór zwycięzców był bardzo trudnym zadaniem, a po zatwierdzeniu werdyktu spędziła niespokojną noc, zastanawiając się, czy nagrody rozdzielono w możliwie najlepszy sposób.

d2keqbj

>>> ZOBACZ WYWIAD Z AGATĄ BUZEK <<<


Andrzej Chyra o partnerstwie i odwadze na planie "W imię..."

Jury Festiwalu w Gdyni uhonorowało nagrodą za najlepszą rolę męską Andrzeja Chyrę, który stworzył postać księdza w filmie Małgośki Szumowskiej "W imię...". Laureat zdradził nam, jak wyglądała współpraca z reżyserką na planie filmu.

d2keqbj

>>> ZOBACZ WYWIAD Z ANDRZEJEM CHYRĄ <<<


Tomasz Wasilewski: "Czułem się z Martą bezpiecznie"

Tomasz Wasilewski i Marta Nieradkiewicz, twórcy "Płynących wieżowców" zdobyli w Gdyni nagrody dla młodego talentu reżyserskiego oraz dla najlepszej aktorki drugoplanowej na głównej gali, ale za cenne trofeum uważają także nagrodę jury młodzieżowego. Młody reżyser powiedział nam, że współpraca z Martą zapewniała mu duży komfort na planie.

d2keqbj

>>> WYWIAD Z TOMASZEM WASILEWSKIM I MARTĄ NIERADKIEWICZ <<<


Maciej Pieprzyca: "Nikt tego filmu nie chciał"

"Chce się żyć" to film, który wywołał na gdyńskim festiwalu wiele emocji. Obraz otrzymał Srebrne Lwy i Nagrodę Publiczności, a reżyser Maciej Pieprzyca opowiedział nam o ryzyku i niepewności, które towarzyszyło realizacji filmu.

d2keqbj

>>> ZOBACZ WYWIAD Z MACIEJEM PIEPRZYCĄ <<<

d2keqbj

Podziel się opinią

Share
d2keqbj
d2keqbj