Trwa ładowanie...

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Znamy jury

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 17-22 września 2018 r. Nagrody przyznawane przez międzynarodowe jury należą do najcenniejszych nagród polskiej branży filmowej. Wiemy, kto będzie o nich decydował w tym roku.

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Znamy juryŹródło: PAP/EPA
ddd49fl
ddd49fl

Znane są już nazwiska jurorów, którzy zadecydują o nagrodach w trzech konkursach filmowych podczas tegorocznego 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: Konkursie Głównym, Konkursie Filmów Krótkometrażowych i Konkursie Inne Spojrzenie.

Jury 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

O pierwszej nagrodzie w Konkursie Głównym zadecydują: Waldemar Krzystek (Przewodniczący Jury), Marcin Koszałka, Elżbieta Cherezińska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Dorota Kobiela, Joanna Napieralska, Rafał Listopad, Elwira Pluta i Joanna Szymańska.

Do trzyosobowego składu jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych wejdą: Maria Sadowska (Przewodnicząca Jury), Leszek Starzyński i Norah McGettigan. Natomiast jury Konkursu Inne Spojrzenie to: Piotr Dumała (Przewodniczący Jury), Maria Zmarz-Koczanowicz i Łukasz Ronduda.

Nagrody 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Najważniejszymi nagrodami Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych są Złote i Srebrne Lwy, przyznawane przez jury Konkursu Głównego. Dodatkowo wręczane są nagrody indywidualne m.in. za reżyserie, scenariusz, rolę męska i kobiecą, zdjęcia i muzykę. Wyróżnienia należą do najcenniejszych w polskiej branży filmowej.

ddd49fl

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych powstał w latach 70. z inicjatywy gdańskiego środowiska Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Żak” oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. „Festiwal w wyrazisty w wyrazisty w sposób przyczynia się do upowszechniania kultury filmowej, promocji polskiego dorobku filmowego i ugruntowania pozycji i odbioru rodzimej kinematografii”- czytamy na oficjalnej stronie konkursu. Tegoroczna edycja jest 43. i odbędzie się w dniach 17-22 września br. Na festiwalowe centrum wybrano Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

ddd49fl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddd49fl