Trwa ładowanie...
weekend
05-02-2010 10:39

"Adam" i "Fish Tank" od piątku w kinach

"Adam" i "Fish Tank" od piątku w kinachŹródło: Syrena Films
d3n69s3
d3n69s3

Dwa nagrodzone w ubiegłym roku filmy: amerykański "Adam", uhonorowany Nagrodą Specjalną na Festiwalu Filmowym Sundance w USA, i brytyjski "Fish Tank", laureat Nagrody Jury na festiwalu w Cannes trafią w piątek do polskich kin.

Reżyserem i scenarzystą "Adama" - komedii romantycznej - jest Max Mayer. W obsadzie znaleźli się m.in.: Hugh Dancy, Rose Byrne, Amy Irving i Peter Gallagher. Główni bohaterowie filmu to zakochująca się w sobie para - tytułowy Adam oraz Beth.

Adam - błyskotliwy, samodzielny, pasjonujący się teatrem i astronomią - nie wchodzi w bliższe relacje emocjonalne z innymi ludźmi, czego efektem jest m.in. brak ukochanej dziewczyny w jego życiu. Jest bohaterem szczególnym: jak wyjaśniają twórcy filmu, to mężczyzna z zespołem Aspergera, zaburzeniem obejmującym upośledzenie umiejętności społecznych. Adam nie rozumie wielu ludzkich zachowań, uważa je za dziwne, irracjonalne.

d3n69s3

Beth jest z kolei otwarta i bardzo uczuciowa. Lubi życie towarzyskie, wierzy w prawdziwą miłość. Gdy poznaje Adama, początkowo uznaje go za ekscentryka. Zwraca na niego uwagę, bo jest przystojny. Gdy jednak Beth poznaje mężczyznę bliżej, jest nim zafascynowana; budzą się silne uczucia.

"Pragnąłem pokazać, że mimo całego dziwactwa tkwi w nas potrzeba zaufania drugiemu człowiekowi i całkowitego otworzenia się przed nim" - powiedział o swoim filmie Max Mayer.

Dramat "Fish Tank" wyreżyserowała Andrea Arnold, pragnąc stworzyć "przejmującą opowieść o dorastaniu i walce o swoje marzenia". W obsadzie docenionego w Cannes filmu są m.in.: Katie Jarvis, Michael Fassbender i Kierston Wareing.

Główna bohaterka to zbuntowana 15-latka o imieniu Mia. Dziewczyna nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, uważa, że nie potrzebuje nikogo. Jej silny charakter i agresywna postawa budzą strach wśród rówieśników. Pewnego dnia w życiu Mii pojawia się dość tajemniczy mężczyzna, którego przyprowadza do domu matka dziewczyny. Pod wpływem jego obecności, Mia wyzwala w sobie bardzo intensywne emocje - co zaskoczy zarówno otoczenie, jak i ją samą.

d3n69s3

W piątek na polskie ekrany trafią również dwie komedie romantyczne: polska "Randka w ciemno" (reż. Wojciech Wójcik) i "Oświadczyny po irlandzku" (reż. Anand Tucker), wspólna produkcja Irlandii i USA.

W "Randce w ciemno" wystąpili: Katarzyna Maciąg - w roli głównej, Borys Szyc, Lesław Żurek, Tomasz Kot, Anna Dereszowska, Bogusław Linda, Zbigniew Zamachowski i Danuta Stenka. Jest to historia młodej Majki (Maciąg), która musi dokonać wyboru między trzema mężczyznami rywalizującymi zawzięcie o jej względy.

Główne role w "Oświadczynach po irlandzku" zagrali Amy Adams i Matthew Goode. Bohaterką jest Amerykanka Anna, która rusza w pełną niespodziewanych przeszkód podróż do Dublina, by tam oświadczyć się swojemu chłopakowi. W podróży pomaga Annie przypadkowo poznany przystojny barman Declan.

Zobacz także:

d3n69s3

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d3n69s3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n69s3