Trwa ładowanie...
d3lh6zk

Adwokat / The Counselor (2013)

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
1
d3lh6zk

Legendarny reżyser Ridley Scott i zdobywca nagrody Pulitzera Cormac McCarthy połączyli siły i stworzyli trzymający w napięciu thriller „Adwokat” o szanowanym prawniku, usiłującym zerwać z handlem narkotykami, w który się uwikłał. Pisarz zadebiutował jako scenarzysta – historia zawiera charakterystyczne dla jego twórczości czarny humor i zawiłą akcję. Główny bohater to uznany prawnik, który skuszony wizją łatwego zarobku wplątuje się w ciemne interesy i sprawy wymykają się spod kontroli.

Dobrze napisany i utrzymany w ciekawej konwencji film opowiada o sile pokusy i o tym, że czasem podejmujemy błędne decyzje i wplątujemy się w coś, od czego lepiej trzymać się z daleka.

McCarthy nazywany „Szekspirem Zachodu” słynie z wciągających powieści, których bohaterowie pozostają w pamięci na długo. Zekranizowano kilka jego książek – między innymi „To nie jest kraj dla starych ludzi” i „Drogę”. Pisarz zaskoczył swoich fanów, decydując się na stworzenie scenariusza, ale nikogo nie zawiódł. Historia jest mroczna, trzyma w napięciu, bohaterowie są niezwykli, a wszystko okraszono czarnym humorem.

Autor sprzedał scenariusz producentom, którzy stoją za ekranizacją „Drogi” - Nichowi Wechslerowi, Steve'owi Schwartzowi i Pauli Mae Schwartz. Kiedy tekst trafił do rąk Ridleya Scotta, ten szybko postanowił stanąć za kamerą.

Reżyser zazwyczaj pracuje ze stałą ekipą – tak było i tym razem. Autorem zdjęć został Dariusz Wolski, scenografem Arthur Max, twórcą kostiumów Janty Yates. Za montaż odpowiada Pietro Scalia, producentami są Mark Huffman i Michael Costigan.

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lh6zk
d3lh6zk
d3lh6zk