Trwa ładowanie...

Agata Kulesza w najnowszym dramacie Andrzeja Jakimowskiego. "Pewnego razu w listopadzie" już na DVD

Laureat Złotych Lwów i Nagrody Specjalnej w Wenecji za "Sztuczki" – Andrzej Jakimowski – powrócił z nowym filmem. "Pewnego razu w listopadzie" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia warszawskiej rodziny, rozgrywająca się w przeddzień potężnej demonstracji patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Agata Kulesza w najnowszym dramacie Andrzeja Jakimowskiego. "Pewnego razu w listopadzie" już na DVDŹródło: Materiały prasowe
d2i4pr9
d2i4pr9

W filmie poznajemy Marka, który właśnie rozpoczyna studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Ma piękną i odwzajemniającą jego uczucie dziewczynę, Olę. Zaś na co dzień troskliwie opiekuję się matką, z którą mieszka w przedwojennej kamienicy. Kiedy w wyniku eksmisji rodzina traci dach nad głową, rozpoczyna się wyczerpująca tułaczka po Warszawie – między jedną noclegownią a drugą. W końcu Markowi udaje się wynegocjować miejsce w skłocie w centrum miasta. Szczęście bohaterów nie trwa długo, bo w stolicy właśnie rozpoczyna się manifestacja niepodległościowa. Do budynku, w którym znaleźli schronienie, próbuje wedrzeć się grupa agresywnych chuliganów. Wydarzenia, jakie rozegrają się w murach skłotu, odcisną niemożliwe do zatarcia piętno na życiu wszystkich bohaterów.

- Chciałbym, abyśmy na ekranie ujrzeli Warszawę bez filmowego make-up’u. Taką, jaka jest naprawdę. Sceny uliczne z udziałem bohaterów realizowaliśmy w autentycznym tłumie. Zależało mi na realizmie obrazów, niekiedy brutalnych. Moi bohaterowie zetknęli się z podniosłością patriotycznych uczuć w wielkiej skali, jak i z aktami przemocy. Były to prawdziwe zdarzenia, które utrwaliliśmy w dokumentalnych zdjęciach - mówił reżyser Andrzej Jakimowski.

Agata Kulesza w filmie "Pewnego razu w listopadzie" Materiały prasowe
Agata Kulesza w filmie "Pewnego razu w listopadzie" Źródło: Materiały prasowe

Dane techniczne DVD:
Język: polski/oryginalny 5.1
Napisy: angielskie
Czas: 87 min
Obraz: 16:9
Region: 2
Dodatki: zwiastun filmu

"Pewnego razu w listopadzie" już do kupienia na DVD.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2i4pr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i4pr9