Trwa ładowanie...
d2oh448
Aktualności

Agnieszka Dygant, Maria Peszek i Doda razem na scenie

Share
Agnieszka Dygant, Maria Peszek i Doda razem na scenie
d2oh448

Podczas koncertu finałowego 28. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu publiczność obejrzała przedstawienie "C-Activ". W spektaklu wystąpili m.in. Maria Peszek, Jan Peszek, Agnieszka Dygant, Dorota "Doda" Rabczewska i Jacek Borusiński z Kabaretu Mumio.

Muzykę do "C-Activ" napisała grupa Kanał Audytywny, a teksty pochodzą z wierszy Witkacego. Największe kontrowersje od samego początku budził udział Dody, znanej z dość ekscentrycznego zachowania, nie tylko na estradzie. Reżyser, Konrad Imiela tłumaczył jednak dziennikarzom, że udział artystki, która może pochwalić się dobrym głosem, jest uzasadniony, bowiem artystka bardzo pasuje do roli, która została jej wyznaczona.

Rabczewska zagrała "Gwiazdę", która, jak powiedziała wokalista, jest "zblazowana, zniesmaczona i znudzona faktem, że nie ma wokół mężczyzn, którzy mogliby ją chociaż w minimalny sposób zaspokoić".

d2oh448

Podczas koncertu finałowego ogłoszono wyniki Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Tegorocznym zwycięzcą został Wacław Mikłaszewski, student III roku łódzkiej filmówki.

Aktor wygrał Złotego Tukana i profesjonalną sesję nagraniową lub realizację recitalu. Natomiast kapituła im. Aleksandra Bardiniego przyznała Dyplom Mistrzowski Andrzejowi Poniedzielskiemu.

Drugie miejsce w konkursie i Srebrnego Tukana oraz 10 tys. zł otrzymała Monika Węgiel, studentka IV roku Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza z Warszawy. III miejsce i Brązowego Tukana oraz 5 tys. zł jury przyznało Katarzynie Dąbrowskiej z IV roku Akademii Teatralnej z Warszawy.

Anna Dymna, która w tym roku zasiadała w jury, twierdzi, iż obrady były burzliwe, ale wszyscy zwracali uwagę na osobowość młodych aktorów.

d2oh448

Podziel się opinią

Share
d2oh448
d2oh448