Qaqwqwrqw

Alain Delon ma dostać Złotą Palmę w Cannes. To kontrowersyjna decyzja

Organizatorzy festiwalu w Cannes postanowili przyznać w tym roku Złotą Palmę za całokształt twórczości Alainowi Delonowi. Ta decyzja budzi kontrowersje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alain Delon co roku zjawia się na festiwalu w Cannes
Alain Delon co roku zjawia się na festiwalu w Cannes (East News, Fot: florent dupuy)
Qaqwqwrqw

Alain Delon to ikona francuskiego kina. 83-letni aktor ma ogromny dorobek i role w filmach, które dziś są zaliczane do klasyki.

Ale aktor ma też na swoim koncie niechlubne wypowiedzi. Zdarzyło mu się wyrażać seksistowskie, homofobiczne i rasistowskie opinie. Przypomniały o tym działaczki feministycznego ruchu Osez le Feminisme przytaczając jeden z jego wywiadów, w którym przyznał, że w życiu "spoliczkował wiele kobiet".

Zobacz także: Wieniawa o polskim sukcesie w Cannes: "Jestem strasznie dumna"

Qaqwqwrqw

Z kolei w 2015 roku udzielając wywiadu w telewizji, mówił, że kategorycznie sprzeciwia się pomysłowi, by homoseksualne pary mogły adoptować dzieci: - Mam problem z czasami, w których lekceważone są prawa natury – powiedział.

Wszyscy też pamiętają, że jakiś czas temu był zwolennikiem ultraprawicowej partii Front Narodowy (dziś Zjednoczenie Narodowe), a w dodatku przyjaźnił się przez lata z Jeanem-Marie Le Penem, założycielem tej partii.

Mimo to festiwal postanowił docenić dorobek aktora.

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw