Trwa ładowanie...

Angelinie Jolie grożono śmiercią

Share
Angelinie Jolie grożono śmierciąŹródło: AFP
d1dkbi7

*Angelina Jolie oraz inni aktorzy i twórcy, którzy wystąpili w filmie "In the Land of Blood and Honey", otrzymywali listy z pogróżkami śmierci. Obraz opowiada o konflikcie na Bałkanach.*

Produkcja jest debiutem reżyserskim aktorki i przedstawia historię zakazanej miłości muzułmanki i Serba podczas wojny w Bośni. Jolie nie tylko stanęła za kamerą, ale i napisała scenariusz. W poniedziałek "In the Land of Blood and Honey" otrzymał pokojową nagrodę na festiwalu w Berlinie.

- Przysyłano mi różne dziwne rzeczy. Pisano do mnie przez sieć - mówi Jolie. - Nikt z obsady nie zwrócił się do mnie ze skargą, ale wiem, że takie rzeczy miały miejsce. Komuś wybito szyby w samochodzie. Innej osobie włamano się do komputera, telefonu.

d1dkbi7

Gwiazda zrezygnowała z udziału w uroczystej premierze filmu w Belgradzie. Oznajmiła, iż nie chce, aby jej film wykorzystano do celów politycznych w zbliżających się wyborach.

Na Bałkanach dramat spotkał się z różnymi opiniami. W Sarajewie otrzymał owacje na stojąco. Serbska widownia jednak nie wykazała zainteresowania nim. - Otrzymuję wiele listów. Ludzie chcą zabrać głos. Nie chcą, by ktoś mówił im, jak mają odbierać film, co mają czuć w stosunku do siebie, do historii. Uważam, że to coś niezwykłego - komentuje gwiazda.

d1dkbi7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dkbi7
d1dkbi7