Trwa ładowanie...
artysta

''Artysta'': Koniec kariery Uggiego, psiego gwiazdora

Share
''Artysta'': Koniec kariery Uggiego, psiego gwiazdora
Źródło: AP
d4dn8qm

Najsłynniejszy w ostatnich tygodniach pies Uggie, gwiazdor filmu "<a href="http://film.wp.pl/artysta-6027629525910657c">Artysta</a>", musi zakończyć swoją karierę w show-biznesie. Weterynarze zdiagnozowali u niego rzadką chorobę neurologiczną i zalecili emeryturę.

Jack Russell Terrier Uggie podbił Hollywood rolą w "Artyście", w którym zagrał u boku Jeana Dujardina, oraz w "Wodzie dla słoni", gdzie partnerował Reese Witherspoon.

Jako pierwszy w historii pies otrzymał oficjalne zaproszenie na galę rozdania Złotych Globów, a serwis branżowy Movieline prowadził kampanię na rzecz przyznania mu Oscara. Udział w 84. gali rozdania statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej będzie jego ostatnim
publicznym występem.

d4dn8qm

- Choroba pojawia się i znika. Paradoksalnie gorzej czuje się, gdy jest zrelaksowany. Gdy pracował na planie, objawy były niezauważalne. Szkoda, że diagnoza przychodzi w momencie jego największej sławy. Ale musi odejść na emeryturę - wyjaśnia trener Uggiego Omar Von Muller.

Pomimo kampanii, Uggie ostatecznie nie otrzymał nominacji do Oscara, ale rywalizuje o Złotą Obrożę, statuetkę dla najlepszych psich aktorów w Hollywood. Na polskie ekrany "Artysta" trafi już 10 lutego.

d4dn8qm

Podziel się opinią

Share
d4dn8qm
d4dn8qm