Trwa ładowanie...
baby bump
27-11-2015 04:34

''Baby Bump'' dorasta w Krakowie

Share
''Baby Bump'' dorasta w Krakowie
d2u4599

W zeszłym roku film "Rwetes" Kuby Czekaja zdobył Nagrodę Jury Studenckiego na festiwalu Etiuda & Anima. W tym roku reżyser powraca do Krakowa ze swoim pełnometrażowym debiutem - "Baby Bump".

Do polskich kin obraz wejdzie 26 lutego 2016 roku. Jego światowa premiera odbyła się w Wenecji. W Polsce można go było oglądać na Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie wywołał żywą dyskusję i zdobył wyróżnienie w konkursie "Inne spojrzenie". Przedstawiony w konwencji komiksu film opowiada o fizycznym dorastaniu - zmieniającym się ciele, które rośnie i przemienia się. Historia koncentruje się na cielesności 11-latka i frustracjach, jakich jest ona przyczyną.

- "Baby Bump" to kaskada obrazów i dźwięków, figle i igraszki z wyobrażeniami na temat tego bardzo specyficznego etapu w życiu człowieka - opisuje swoje dzieło w rozmowie z organizatorami Etiudy i Animy Kuba Czekaj. - Główny bohater ma pewne wyobrażenie na temat cielesności i seksualności, ale tak naprawdę błądzi w labiryncie komunikatów, pogłosek i ilustracji, zwłaszcza w kontekście nowych mediów i internetu. Natłok informacji sprawia, że o wielu rzeczach dowiaduje się za wcześnie, nie rozumie ich sensu, nie potrafi połączyć ich w całość. Nie jest już ani dzieckiem, ani pełnoprawnym nastolatkiem, tylko dziwnym bytem uwięzionym w pułapce dorastania - jest w momencie ogromnej samotności i wyobcowania. Tak, w chaosie, w chaosie emocji i komunikacji.

d2u4599

Czekaj nie tylko film wyreżyserował, ale jest również autorem jego scenariusza. W produkcji występują Kacper Olszewski, Agnieszka Podsiadlik, Caryl Swift, Sebastian Łach i Weronika Wachowska

Pod tym adresem można obejrzeć zwiastun "Baby Bump".

  1. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda & Anima potrwa do 28 listopada, gdy poznamy laureatów dwóch głównych konkursów. W sumie na festiwalu pokazanych będzie 268 filmów - w ramach 55 projekcji.

Przypomnijmy, że imprezę otworzyła specjalna projekcja "Demona" Marcina Wrony - który również w Krakowie, właśnie na Etiudzie & Animie zdobył swoje pierwsze ważne nagrody.

d2u4599
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u4599
d2u4599