Trwa ładowanie...
d4lkew0

Billy Blanks

Najnowsze informacje
4.8
(4 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Erie, Pensylwania

Filmografia:
d4lkew0

Aktor.

Billy Blanks urodził się jako czwarte z piętnaściorga dzieci niezbyt zamożnej rodziny. Od małego cierpiał na dyslekcję i kłopoty ze stawami. Mimo to z uporem trenował karate i wygrywał coraz to nowe turnieje. Po zwycięstwach na zawodach lokalnych, stanowych i ogólnokrajowych, w 1975 roku zdobył tytuł Amateur Athletic Union Champion, który później był mu nadany jeszcze czterokrotnie.

Jeśli chodzi o doświadczenie w sztukach walki, mało aktorów znanych z filmów karate może się z nim równać. Billy posiada 7 dan w taekwondo oraz czarne pasy w pięciu innych sztukach walki. Siedmiokrotnie był mistrzem świata w karate, także jako kapitan U.S. Karate Team. W międzynarodowych zawodach zdobył w sumie 36 złotych medali. W 1980 był także kapitanem U.S. Olympic Karate Team. W 1982 został wpisany do Galerii Sław miesięcznika "Black Belt". Billy ma również sukcesy w boksie - w 1984 zdobył Massachusetts Golden Gloves i Tri-State Golden Gloves Champion of Champions.

Podczas domowych treningów przy muzyce, Billy połączył ruchy taekwondo w rytm i stworzył Tae-Bo. Widząc, że jest to naprawdę skuteczny sposób na wyrobienie wytrzymałości i spalenie tkanki tłuszczowej, w 1989 roku otworzył "Billy Blanks World Training Center" w Sherman Oaks w Kalifornii. W krótkim czasie zaczęły ćwiczyć tłumy, na czele z gwazdami show-businessu takimi jak Shaquille O'Neal, Farrah Fawcett czy Pamela Anderson.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lkew0
d4lkew0
d4lkew0