Trwa ładowanie...
d3aqp9x

Błażej Król i Kuba Czekaj z nominacjami do Paszportów "Polityki"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błażej Król i Kuba Czekaj z nominacjami do Paszportów "Polityki"
d3aqp9x

Po raz 23. wręczone zostaną Paszporty "Polityki". Właśnie ogłoszono nominacje.

Nagrody w poszczególnych kategoriach przyznawane są na podstawie wskazań krytyków w sześciu dziedzinach: film, teatr, sztuki wizualne, literatura, muzyka poważna, muzyka popularna. Wyróżniają one utalentowanych, młodych twórców, którzy swoją działalnością w danym roku wywarli niekwestionowany wpływ na polską kulturę wychodząc przed szereg i tworząc nowe trendy, będąc najlepszymi ambasadorami Polski w świecie.

Oto nominacje:

d3aqp9x

Kategoria film:

Karolina Bielawska - autorka łączy świetne opanowanie warsztatu dokumentalnego z głębokim zrozumieniem wymogów moralnych tego zawodu, poczuciem odpowiedzialności za bohatera dokumentu, czyli autentycznego człowieka.

Kuba Czekaj - niemający nic wspólnego z realizmem błyskotliwy komiksowy debiut "Baby Bump" to objawienie nowej indywidualności reżyserskiej, pełnej wigoru i inwencji.

Magnus Von Horn - popis wnikliwej obserwacji i drążenia problemu trudności młodych ludzi we wzajemnej komunikacji.

d3aqp9x

Kategoria muzyka popularna:

Błażej Król - to utalentowany kompozytor, który swobodnie porusza się między muzyką instrumentalną a elektroniczną. To również jeden z najlepszych tekściarzy młodego pokolenia: imponuje doborem słów, swobodą wyrazu i łatwością, z jaką buduje klimat swoich piosenek.

Raphael Rogiński - jeden z najoryginalniejszych polskich gitarzystów, budujący własny język w dialogu z muzyką źródeł (żydowską, bliskowschodnią, słowiańską, amerykańską), Bachem i Coltrane'em oraz w oparciu o trans, skupienie i surowość.

Kuba Ziołek - centralna, hiperaktywna postać najciekawszej dziś sceny polskiej muzyki niezależnej, wykuwającej własną ekspresję na przecięciu folku, elektroniki, improwizacji, noise i psychodelii.

Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w dniu 12 stycznia 2016 roku w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, transmitowanej w Programie Drugim Telewizji Polskiej.

d3aqp9x

Podziel się opinią

Share

d3aqp9x

d3aqp9x