Trwa ładowanie...

"Bóg nie umarł": Zobacz polski zwiastun [WIDEO]

Share
"Bóg nie umarł": Zobacz polski zwiastun [WIDEO]Źródło: East
d3kjbrk

Co się dzieje, kiedy zostaje zakwestionowane wszystko to, w co się wierzy? Wszystko to, co ma wartość nadrzędną, absolutną a jednocześnie uniwersalną? Bohater filmu *"Bóg nie umarł" postanowił stanąć w obronie własnej wiary. W jednej z głównych ról powraca Kevin Sorbo, czyli serialowy "Herkules". Zobacz polski zwiastun produkcji.*

O czym opowiada *"Bóg nie umarł" ?*
Gdy na pierwszych uniwersyteckich zajęciach z filozofii Josh Wheaton (Shane Harper) podejmuje wyzwanie rzucone przez osławionego profesora-ateistę (Kevin Sorbo), który każe swoim wierzącym studentom zaprzeczyć istnieniu Boga. Wynik tego ideologicznego starcia jest z góry przesądzony. Jednak Josh jako jedyny ma w sobie odwagę, aby zakwestionować słynne stwierdzenie Friedricha Nietzsche'go głoszącego śmierć Stwórcy. Wszyscy koledzy i koleżanki z grupy Josha szykują się na obserwowanie efektownej nauczki, którą doświadczony wykładowca ma ewidentnie zamiar dać niesfornemu studentowi. Josha ostrzegano przed poglądami nieprzejednanego profesora Radissona, lecz chłopak i tak postawia walczyć.

(fot. mat. dystr.)

d3kjbrk

Na fabułę filmu „Bóg nie umarł” składa się kilka równolegle opowiadanych historii prezentujących różne podejście bohaterów do życia. W ogólnym rozrachunku jest to opowieść o wierze i nadziei, o typowo ludzkich wątpliwościach oraz nieufności wobec nieznanego, której osią jest, podjęta przez młodego chłopaka,* próba racjonalnego udowodnienia, że Bóg rzeczywiście istnieje.* Już w prologu obserwujemy cztery główne linie narracyjne filmu, które z biegiem czasu zaczną się coraz mocniej zazębiać: Josh, Martin (Paul Kwo) oraz Ayisha (Hadeel Sittu) rozpoczynają zajęcia na uniwersytecie; wychodząca do pracy Amy (Trisha LaFache) zauważa, że zepsuł jej się samochód, po czym dzwoni z prośbą o pomoc do swego chłopaka, Marka (Dean Cain); chrześcijanka Mina (Cory Oliver), która jest związana z niewierzącym w Boga profesorem Radissonem, spędza czas u boku swej cierpiącej na demencję matki; pastor Dave (David A.R. White) wpada w poważne tarapaty podczas odbierania przyjaciela z lotniska.

"Bóg nie umarł" wejdzie do polskich kin już 6 marca.

d3kjbrk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kjbrk
d3kjbrk