Trwa ładowanie...

Box Office: Następca Bourne'a zdobył Amerykę

Czwarty obraz z popularnego cyklu stanowi uzupełnienie serii sensacyjnej o agencie Bournie.

Share
Box Office: Następca Bourne'a zdobył Amerykę
d7efoap

" Dziedzictwo Bourne'a " zadebiutowało na szczycie amerykańskiego box office'u.

Matt Damon, który kreował główną postać we wcześniejszych filmach, tym razem nie pojawia się na ekranie. Jeremy Renner wciela się w zupełnie nową postać, agenta rządowego Aarona Crossa. W produkcji podziwiać można także Rachel Weisz, Edwarda Nortona, Joan Allen, Alberta Finneya, Stacy Keach i Scotta Glenna. Dzieło w reżyserii Tony'ego Gilroya
zarobiło 40,3 miliona dolarów.

Druga nowość, a zarazem druga pozycja notowania to komedia " The Campaign ". Bohaterami są dwaj zaciekli rywale polityczni ( Will Ferrell i Zach Galifianakis ) prowadzący kampanię wyborczą. W komedii występują również Jason Sudeikis, Dylan McDermott, Katherine LaNasa, John Lithgow, Dan Aykroyd i Brian Cox. Za reżyserię odpowiada Jay Roach. Obraz przyniósł 27,4 miliona dolarów zysku.

d7efoap

Ostatni debiut top 10 zestawienia to " Dwoje do poprawki ". Bohaterami są Kay ( Meryl Streep ) i Arnold ( Tommy Lee Jones ), którzy są małżeństwem od wielu lat. Kay odczuwa jednak potrzebę dodania szczypty pikanterii do ich związku. Gdy dowiaduje się, że w niewielkim mieście uznany specjalista (Steve Carell) prowadzi skuteczne terapie małżeńskie, usiłuje namówić sceptycznego męża, aby udał się z nią na tygodniowy turnus. Już samo przekonanie upartego Arnolda, by ruszył się z domu, jest niełatwym zadaniem. Jednak prawdziwym wyzwaniem dla obojga okaże się moment, gdy będą musieli na nowo rozniecić iskrę, dzięki której dawno temu postanowili być razem. Film zarobił 15,6 miliona dolarów, co zagwarantowało 4. lokatę.

  1. " Dziedzictwo Bourne'a " - 40,3 miliona dolarów
  2. " The Campaign " - 27,4 miliona dolarów
  3. " Mroczny rycerz powstaje " - 19,5 miliona dolarów
  4. " Dwoje do poprawki " - 15,6 miliona dolarów
  5. "Dziennik cwaniaczka 3" - 8,2 miliona dolarów
  6. " Pamięć absolutna " - 8,1 milionów dolarów
  7. " Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów" - 6,75 miliona dolarów
  8. " Ted " - 3,29 miliona dolarów
  9. " Step Up 4 Revolution " - 2,85 miliona dolarów
  10. " Straż sąsiedzka " - 2,2 miliona dolarów
d7efoap

Podziel się opinią

Share
d7efoap
d7efoap