Trwa ładowanie...

Box Office USA: Amerykanie już czują walentynki

Box Office USA: Amerykanie już czują walentynkiŹródło: Sony Pictures
djzz98l

Romantyczna komedia "I że cię nie opuszczę" z *Channingiem Tatumem i Rachel McAdams zadebiutowała na szczycie amerykańskiego box office'u.*

Opowieść oparta została na prawdziwych wydarzeniach. Bohaterowie to młode małżeństwo, które ulega wypadkowi samochodowemu, po którym kobieta zapomina wszystko z kilku ostatnich lat, w tym także własnego męża. Ten się jednak nie poddaje i postanawia, że ponownie rozkocha w sobie żonę. Romantyczna opowieść zarobiła 41,7 miliona dolarów.

Oczko niżej z nieco ponad 39 milionami zadebiutowała sensacja "Safe House". Film opowiada o młodym agencie CIA, który nadzoruje rządową kryjówkę. Kiedy kryjówka zostaje zaatakowana musi przetransportować przetrzymywanego tam przestępcę w inne miejsce. Występują Denzel Washington, Ryan Reynolds i Robert Patrick.


Kolejna nowość to familijna produkcja "Podróż na tajemniczą wyspę" - sequel popularnego hitu z 2008 roku, którego fabuła rozgrywać się w realiach światów przedstawionych w książkach Julesa Verne'a i Roberta Louisa Stevensona. W obrazie gra m.in. Dwayne "The Rock" Johnson. Film zarobił w weekend otwarcia 27,6 miliona dolarów.

djzz98l

Na czwartym miejscu znalazła się trójwymiarowa wersja dzieła "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo". Tym samym George Lucas wzbogacił się o kolejne 23 miliony dolarów.

  1. "I że cię nie opuszczę" - 41,7 miliona dolarów
  2. "Safe House" - 39,3 miliona dolarów
  3. "Podróż na tajemniczą wyspę" - 27,6 miliona dolarów
  4. "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo"- 23 miliony
  5. "Kronika" - 12,3 miliona dolarów
  6. "Kobieta w czerni" - 10,3 miliona dolarów
  7. "Przetrwanie" - 5,08 miliona dolarów
  8. "Na ratunek wielorybom" - 3,86 miliona dolarów
  9. "Spadkobiercy" - 3,5 miliona dolarów
  10. "Underworld: Przebudzenie" - 2,5 miliona dolarów
djzz98l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djzz98l