Trwa ładowanie...

"Boże Ciało" Jana Komasy. Oficjalna premiera odbędzie się w Wenecji

Światowa premiera najnowszego filmu Jana Komasy "Boże Ciało" odbędzie się 2 września w Wenecji. Produkcja powalczy o nagrodę Europa Cinemas Label.

"Boże Ciało" Jana Komasy. Oficjalna premiera odbędzie się w WenecjiŹródło: Materiały prasowe
d1xfwgm
d1xfwgm

"Boże Ciało" to najnowszy film wyreżyserowany przez Jana Komasę, autora "Sali samobójców" i "Miasta 44". W odróżnieniu od poprzednich produkcji Komasa nie napisał scenariusza do "Bożego Ciała". Jego autorem jest laureat konkursu Script Pro Mateusz Pacewicz.

Oficjalna premiera "Bożego Ciała" odbędzie się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji już 2 września. Film zakwalifikowano do konkursu Giornate degli Autori. Tym samym powalczy o nagrodę Europa Cinemas Label oraz wsparcie międzynarodowej dystrybucji obrazu.

W sekcji Giornate degli Autori może znaleźć się maksymalnie 12 filmów z różnych krajów. Najważniejszą nagrodą jest Director's Award. Poza tym przyznawane są statuetki BNL People's Choice Awards oraz wspomniana Europa Cinemas Label. Warunkiem zakwalifikowania się do konkursu jest wysoka wartość obrazu oraz dbałość o szczegóły.

d1xfwgm

"Boże Ciało" - o czym będzie film Jana Komasy?

"Boże Ciało" opiera się na prawdziwych wydarzeniach. 20-letni Daniel właśnie wyszedł z zakładu poprawczego. W ośrodku przeszedł przemianę duchową i chciałby zostać księdzem, jednak zostaje odesłany do pracy jako stolarz.

Youtube.com
Źródło: Youtube.com

Chłopak zamiast w zakładzie pojawia się na plebanii. Kiedy proboszcz wyjeżdża, Daniel zaczyna udawać kapłana i odprawiać mszę. W jego dobre intencje nie wierzy gosposia proboszcza oraz jej córka.

"Boże Ciało" - obsada

Główną rolę w filmie "Boże Ciało" dostał Bartosz Bielenia. Pozostałe role odegrają m.in. Leszek Lichota, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna czy Łukasz Simlat.

Youtube.com
Źródło: Youtube.com

"Boże Ciało" do polskich kin trafi 11 października. Wcześniej będzie można obejrzeć film Jana Komasy w Gdyni podczas Festiwalu Filmów Fabularnych. "Boże Ciało" zostało zakwalifikowane do Konkursu Głównego.

Youtube.com
Źródło: Youtube.com
d1xfwgm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xfwgm