Trwa ładowanie...

Bożena Dykiel kończy 70. lat. Nawet Andrzej Duda złożył jej życzenia urodzinowe

70 lat temu w Grabowie urodziła się Bożena Dykiel. Aktorka grała w wielu filmach i serialach, które stały się kultowe. Środowisko aktorskie, fani, a także sam prezydent Andrzej Duda nie zapomnieli o jej dniu.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Bożena Dykiel kończy 70. lat. Nawet Andrzej Duda złożył jej życzenia urodzinowe
Źródło: East News, fot: East News
d1cu85x

Bożena Dykiel jest jedną z najbardziej docenianych aktorek w Polsce. W biegu swojej kariery zyskała ogromne uznanie Andrzeja Wajdy. Zagrała w takich jego filmach, jak "Wesele", "Ziemia obiecana" czy "Człowiek z żelaza". Wystąpiła też w "Znachorze" Jerzego Hoffmanna, "Przesłuchaniu" Ryszarda Bugajskiego czy "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego. Andrzej Duda nie zapomniał podziękować aktorce za dorobek kulturowy w dniu jej urodzin.

ZOBACZ TAKŻE: Bożena Dykiel: "Ukształtowałam ciało tak, jak ja chciałam. Nie jak chciał cukier czy tłuszcz!"

W latach 1970-1972 Dykiel występowała w Studenckim Teatrze Satyryków (STS), a w latach 1972-1985 była aktorką Teatru Narodowego w Warszawie. Prezydent Andrzej Duda, nie krył wyrazów uznania.

d1cu85x

"Z okazji jubileuszu urodzin składam Pani serdeczne gratulacje, a także najlepsze życzenia wszelkiej osobistej pomyślności. Chciałbym podziękować za Pani dotychczasowe role teatralne, filmowe, telewizyjne i radiowe, które od niemal półwiecza urzekają nas doskonałym aktorstwem, a zarazem wielką naturalnością. Początki Pani drogi artystycznej łączą się z działalnością Studenckiego Teatru Satyryków, na deskach którego występowała Pani w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku" - napisał prezydent w liście do Bożeny Dykiel.

Aktorka zyskała także sympatię widzów dzięki rolom w popularnych serialach, takich jak: "Dom", "Noce i dnie", "Alternatywy 4", "Plebanię" oraz "Na Wspólnej", gdzie od kilkunastu lat wciela się w postać Marii Zięby.

Bożena Dykiel od zawsze wydawała się być osobą żyjącą w zgodzie z samą sobą. Cechują ją przede wszystkim dystans do siebie i ogromne poczucie humoru.

d1cu85x

- Jestem w takim momencie życia, że ja naprawdę już nic nie muszę. Ja tylko mojemu mężowi muszę jeszcze obiad zrobić. – mówiła trzy lata temu żartobliwie w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim.

Pani Bożenie życzymy wszystkiego, co najlepsze z okazji 70. urodzin!

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1cu85x

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cu85x
d1cu85x