Trwa ładowanie...
cały ten cukier

"Cały ten cukier": Rusza kampania "Kupuj odpowiedzialnie owoce"

Share
"Cały ten cukier": Rusza kampania "Kupuj odpowiedzialnie owoce"
Źródło: getty
d26cw6h

Od 18 marca w kinach będzie można dokument *"Cały ten cukier" w reż. D. Gameau. Film obnaża prawdę o tzw. zdrowym jedzeniu i opowiada o problemach przemysłu cukrowniczego. Zwraca również uwagę na jakość naszego jedzenia oraz jego skład. Przy okazji premiery filmu, postanowiliśmy włączyć się w ogólnopolską kampanię "Kupuj Odpowiedzialnie Owoce". Jej celem jest edukacja i podniesienie świadomości Polaków na temat tego, w jakich warunkach uprawiane są banany, ananasy i inne owoce tropikalne.*

Kupując owoce egzotyczne nie zastanawiamy się, jak trudną i wyboistą drogę przebyły, zanim znalazły się w naszych sklepach. Okazuje się, że niskie ceny, wyjątkowe okazje i promocje sprawiają, że prawdziwą cenę owoców ponoszą ludzie pracujący na plantacjach, mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz środowisko naturalne, że dochodzi do naruszenia praw człowieka, standardów pracy i przepisów ochrony środowiska.

Zadaniem kampanii „Kupuj Odpowiedzialnie Owoce” jest zwrócenie uwagi Polaków na problem stosowania nieuczciwych praktyk handlowych i zatruwania środowiska naturalnego oraz zachęcenie do poznania tematu i świadomego kupowania na co dzień. Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie wraz z organizacjami pozarządowymi z całej Europy i Ameryki Łacińskiej od 2010 roku działa realizując założenia kampanii. Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zwraca uwagę na problemy społeczne i środowiskowe występujące przy produkcji i handlu owocami tropikalnymi. Handel bananami stanowi największą część światowego obrotu owocami. Niestety przy ich produkcji i przygotowaniach do transportu dochodzi do naruszenia praw człowieka, standardów pracy i przepisów ochrony środowiska.

d26cw6h

Podziel się opinią

Share
d26cw6h
d26cw6h