Trwa ładowanie...
dr6nqy4
Aktualności

Cara Delevingne opętana tulipomanią

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cara Delevingne opętana tulipomanią
(AFP)
dr6nqy4

Modelka i aktorka Cara Delevingne zagra w filmie "Tulip Fever".

Scenariusz obrazu powstał w oparciu o książkę Deborah Moggach o takim samym tytule. Akcja powieści toczy się w XVII wieku w Amsterdamie. Film przedstawi historię dwojga kochanków, zamężnej kobiety i pewnego artysty, którzy postanawiają żyć razem, ale w tym celu muszą uciec od obecnego życia. Aby ich marzenie się spełniło, rozkręcają biznes tulipanowy.

W pierwszej połowie XVII wieku w Holandii panowała tzw. tulipomania. Tulipany były wówczas ogromnie popularne i osiągały niebotyczne ceny, jednak w 1637 roku doszło do załamania rynku, w związku z czym wielu ludzi straciło cały swój majątek.

dr6nqy4

W obsadzie filmu znaleźli się już Christoph Waltz, Dane DeHaan, Alicia Vikander i Holliday Grainger. Teraz dołączyła do nich Cara Delevingne, która zagra Henriettę.

Za kamerą "Tulip Fever" stanie Justin Chadwick ("Mandela: Droga do wolności", "Kochanice króla"). Scenariusz, na podstawie powieści Deborah Moggach, napisali Tinker Lindsay i Peter Chelsom ("Hector and the Search for Happiness").

Cara Delevingne to uznana brytyjska modelka. Zadebiutowała na wielkim ekranie niewielką rolą w "Annie Kareninie". Wkrótce będziemy mogli podziwiać ją w filmie "The Face of an Angel", w którym wcieliła się w Amandę Knox.

dr6nqy4

Podziel się opinią

Share

dr6nqy4

dr6nqy4