Trwa ładowanie...
d28aer4

''Cesar Chavez'': Michael Pena w nowym zwiastunie

Share
''Cesar Chavez'': Michael Pena w nowym zwiastunie
d28aer4

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun filmu "César Chávez" w reżyserii *Diego Luny.*

Film meksykańskiego reżysera opowie o życiu Césara Cháveza i o przygotowaniach legendarnego aktywisty społecznego do największego w historii Stanów Zjednoczonych protestu pracowników farm w Kalifornii.

Trailer można zobaczyć pod tym adresem.

d28aer4

W obsadzie oprócz Michaela Peny znaleźli się także America Ferrera, Rosario Dawson i John Malkovic. Reżyserem jest Diego Luna, meksykański aktor i filmowiec, który zasłynął rolami w takich dziełach jak "I twoją matkę też" Alfonso Cuaróna, "Obywatel Milk" Gusa Van Santa, a także w najnowszym "Elizjum" Neilla Blomkampa. Luna zadebiutował po drugiej stronie kamery w 2010 roku obrazem "Abel". Obraz "César Chávez" jest pierwszą anglojęzyczną produkcją w reżyserii popularnego aktora.

César Chávez żył w latach 1927-1993. W historii USA zasłynął jako jeden z najbardziej znaczących bojowników o prawa obywatelskie. Walczył o poprawę bytu mniejszości latynoskiej oraz o los rolników. Dla wielu Amerykanów meksykańskiego pochodzenia jest bohaterem, a w dzień jego urodzin w kilku stanach obchodzone jest święto.

Film "César Chávez" wejdzie na ekrany kin w Stanach Zjednoczonych 28 marca.

d28aer4

Podziel się opinią

Share
d28aer4
d28aer4