Trwa ładowanie...
d1f7ydp

Christina Hendricks

Najnowsze informacje
4.5
(40 głosów)
Oceń:
d1f7ydp

Amerykańska aktorka. Wcielała się w rolę Joan Harris w serialu Mad Men, emitowanym na kanale AMC.

Christina Rene Hendricks urodziła się 3 maja 1975 roku w Knoxville w stanie Tennessee, w USA. Rozpoczęła swoją karierę rolą ambitnej stażystki w serialu Rekiny i płotki, po czym wzięła udział w wielu projektach wytwórni John Wells Productions, w tym we Wchodzimy na antenę! na kanale TNT, w Ostrym dyżurze na kanale NBC oraz u boku Sally Field w The Court na kanale ABC.

Wystąpiła także u boku Taye’a Diggsa w Kevin Hill na stacji UPN. Gościnnie pojawiła się w Bez śladu, Dowodach zbrodni oraz w serialach Jossa Whedona Firefly, Notes From the Underbelly i Life.

Od 2007 roku gra rolę Joan Harris w serialu Mad Men, emitowanym na kanale AMC. Za tę rolę otrzymała w 2010 roku nagrodę Emmy w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym, jak również nagrodę Screen Actors Guild Awards w kategorii najlepsza obsada serialu dramatycznego w 2009 i 2010 roku. W 2008 i 2009 roku Mad Men zdobył nagrodę Emmy dla najlepszego serialu dramatycznego, a w 2009 roku — Złoty Glob w kategorii najlepszy serial dramatyczny.

Wśród filmów, w których wystąpiła Hendricks, znajdują się dramaty La Cucina i South of Pico. W 2010 roku zakończyła pracę nad komedią Driving Lessons znaną również jako The Family Tree z Dermotem Mulroneyem i Hope Davis.

W 2010 roku zakończyła pracę nad niezależnym dramatem Leonie, opowiadającym o życiu Leonie Glimour (1872-1933), matki rzeźbiarza i projektanta Isamu Noguchiego. W wyreżyserowanym przez Hisako Matsui filmie Christina Hendricks zagrała z Emily Mortimer, wcielając się w rolę Catherine, najlepszej przyjaciółki Leonie.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f7ydp
d1f7ydp
d1f7ydp