Trwa ładowanie...
igrzyska śmierci

Co dziś w TV? "Igrzyska śmierci", "Marsjanin" i inne hity [04.09.16]

Share
Co dziś w TV? "Igrzyska śmierci", "Marsjanin" i inne hity [04.09.16]
Źródło: mat. prasowe
d1p1kni

Zastanawiasz się, co dziś obejrzeć w TV? W ramówkach stacji znaleźć można wiele ciekawych filmowych pozycji. Wieczorem wyemitowane zostaną m.in. takie <a href="https://film.wp.pl/hit-the-6029578810966657c">hity</a> jak <a href="http://film.wp.pl/igrzyska-smierci-w-pierscieniu-ognia-6029223281984129c">"Igrzyska śmierci"</a>, <a href="http://film.wp.pl/marsjanin-6027736731288705c">"Marsjanin"</a> oraz <a href="http://film.wp.pl/lewiatan-6027737241244801c">"Lewiatan"</a>. Tradycyjnie coś interesującego znajdą dla siebie również fani polskich produkcji. Zobacz, jakie jeszcze filmy zobaczysz w TV na koniec weekendu.

"Szeregowiec Ryan"
Dziś w TV prawdziwa gratka dla fanów kina wojennego. „Szeregowiec Ryan” w reżyserii Stevena Spielberga to bez dwóch zdań jeden z najlepszych filmów gatunku w całej historii X muzy. Obraz przedstawia historię oddziału żołnierzy, których celem jest odnalezienie tytułowego szeregowego. Jest on bowiem jedynym ocalałym z czwórki braci, którzy zostali powołani do walki na froncie. W rolach głównych obsypanej nagrodami produkcji (m.in. pięć Oscarów)
występują – Tom Hanks, Edward Burns, Barry Pepper, Adam Goldber, Vin Diesel i Matt Damon.
"Szeregowiec Ryan" – TVN 7 g. 20:00

"Igrzyska śmierci"
W niedzielny wieczór widzowie będą mieli okazję przypomnieć sobie pierwszą część kasowych „Igrzysk śmierci” w reżyserii Gary’ego Rossa. Państwo Panem podzielone jest na kilkanaście dystryktów. Co roku w każdym z nich wybierana jest para nastolatków, którzy biorą udział w Głodowych Igrzyskach. W dystrykcie dwunastym na ochotniczkę zgłasza się niejaka Katniss Everdeen. Choć nikt nie daje początkowo dziewczynie szans na przetrwanie, ta wykazuje się na arenie ogromnym sprytem i siłą. W rolach głównych Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth i Woody Harrelson.
„Igrzyska śmierci” – TVP 2 g. 20:05

"11 minut"
Kolejnym hitem z dzisiejszego programu TV jest tegoroczny polski kandydat do Oscara „11 minut” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Tytuł obrazu to czas, w którym losy poszczególnych bohaterów przybierają często nieoczekiwanego rozpędu. Widzowie mogą zobaczyć m.in. historię obsesyjnie zazdrosnego męża i jego żony-aktorki, kuriera rozwożącego narkotyki, ulicznego malarza oraz alpinisty zarabiającego na życie jako konserwator hotelowych okien. W rolach głównych Richard Dormer, Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik i Paulina Chapko.
„11 minut” – HBO g. 20:10

"Marsjanin"
W gronie niedzielnych hitów w TV znalazł się również nominowany do Oscara „Marsjanin” Ridleya Scotta. Ekranizacja powieści Andy’ego Weira przedstawia losy astronauty, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostaje sam na Marsie z niewielką ilością pożywienia. Mężczyzna mimo bardzo trudnych warunków nie poddaje się i robi wszystko, aby przeżyć do momentu wysłania po niego misji ratunkowej. W roli głównej Matt Damon.
„Marsjanin” – Canal+ g. 21:00

"Lewiatan"
„Lewiatan” Andrieja Zwiagincewa opowiada dramatyczną historię Koli i jego rodziny. Mężczyzna wraz ze swoją żoną i synem mieszka w nadmorskim miasteczku na północy Rosji. Nieoczekiwanie mer miejscowości postanawia wyrzucić Kolę z jego domu. Na pomoc głównemu bohaterowi przybywa znajomy prawnik - Dimitri. Rozpoczyna się nierówna walka ze skorumpowaną władzą. Kola nie wie jednak, że będzie musiał się także zmierzyć z wieloma problemami natury osobistej. Sytuacja głównego bohatera komplikuje się, gdy Dimitri nawiązuje romans z jego żoną. „Lewiatan” otrzymał w 2015 roku Złotego Globa w kategorii „Najlepszy film zagraniczny”. Obraz był także głównym kontrkandydatem do Oscara dla „Idy” Pawła Pawlikowskiego. W rolach głównych występują Aleksey Serebryakov, Elena Lyadova i Vladimir Vdovichenkov.
"Lewiatan" – ale kino+ g. 21:10

"Patriota"
Hitem filmowym na dziś w TV jest również „Patriota” Rolanda Emmericha z Melem Gibsonem w roli głównej. Benjamin Martin to weteran i bohater wojny francusko-indyjskiej. Po powrocie z frontu osiadł na farmie i wiódł spokojne życie rodzinne. Stany Zjednoczone stają u progu kolejnego konfliktu. Benjamin musi dokonać wyboru – albo bronić swojej ojczyzny, albo pozostać w domu i chronić najbliższych.
„Patriota” – Polsat Film g. 21:00

d1p1kni

"Pianista"
Ostatnią pozycją z dzisiejszego zestawienia najlepszych filmowych hitów puszczanych w TV jest „Pianista” Romana Polańskiego. Obraz ten to oparta na faktach historia Władysława Szpilmana – słynnego polskiego kompozytora, który w czasie II wojny światowej dosłownie cudem uniknął śmierci. Produkcja ta została nagrodzona trzema Oscarami, Złotą Palmą oraz dwoma statuetkami BAFTA. W roli głównej Adrien Brody. „Pianista” – TVP Polonia g. 21:35

W. Chentkiewicz

d1p1kni

Podziel się opinią

Share
d1p1kni
d1p1kni