Trwa ładowanie...
colin firth
25-09-2017 17:40

Colin Firth obywatelem Włoch. Aktor zaniepokojony Brexitem

Colin Firth planuje mieszkać dalej w Londynie i kontynuować tam swoją karierę, ale oficjalnie ma już podwójne obywatelstwo - brytyjskie i włoskie. Oficjalnie przyczyną zmiany jest fakt, że aktor jest związany z Włochami od dwudziestu lat za sprawą żony, która jest Włoszką, ale nieoficjalnie w ten sposób aktor chce się zabezpieczyć z powodu Brexitu, który określił "katastrofą".

Colin Firth obywatelem Włoch. Aktor zaniepokojony BrexitemŹródło: Getty Images
d2xyp41

56-letni aktor starał się o włoskie obywatelstwo od maja. Nie musiał zrezygnować z brytyjskiego paszportu. – Nigdy wcześniej nie rozważaliśmy tego kroku, ale teraz, gdy wokół nas panuje tyle niepewności, postanowiliśmy, że nasza rodzina powinna mieć takie samo obywatelstwo – wyjaśniiał aktor.

Firth wziął ślub w Rzymie z producentką filmową Livią Giuggioli w 1997 r. Tam urodziły się ich dzieci, które od urodzenia mają podwójne obywatelstwo. Obecnie jego żona również stara się o brytyjski paszport.

- Bardzo słynny aktor i zdobywca Oscara za rolę w filmie "Jak zostać królem", jest żonaty z obywatelką naszego kraju i zadekralował miłość do Włoch - powiedział włoski minister spraw wewnętrznych.

d2xyp41

Obecnie para żyje w Londynie, ale oboje lubią spędzać czas w ich domu blisko w miejscowości Città della Pieve w Umbrii.

- Mój związek z włochami trwa już ponad dwie dekady. Tam wziąłem ślub i tam urodziła się dwojka moich dzieci. Oboje z żonę jesteśmy dumni z naszych krajów - powiedział Firth. Aktor wyjaśnił, że zamierza płacić podatki w Wielkiej Brytanii.

Getty Images
Źródło: Getty Images
d2xyp41
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xyp41