Trwa ładowanie...

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Rusza nowy sezon "W Polskę na weekend"

Na antenie Telewizji WP we wtorek 20 sierpnia o godzinie 22:00 zostanie wyemitowany pierwszy odcinek nowego sezonu programu "W Polskę na weekend". Prowadzący, Klaudiusz Michalec, pokazuje w nim turystyczne zakątki Polski warte odwiedzenia.

Prowadzący "W Polskę na weekend", Klaudiusz MichalecProwadzący "W Polskę na weekend", Klaudiusz MichalecŹródło: WP
d1tlfsd
d1tlfsd

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Nie trzeba jechać za granicę i wydać fortuny, by zobaczyć niesamowite widoki czy magiczne miejsca. Czasem wystarczy wziąć plecak i zboczyć z trasy, by przekonać się, że to, co najlepsze, jest na wyciągnięcie ręki.

Udowodni to Klaudiusz Michalec, który w nowym programie WP, "W Polskę na weekend" oprowadzi was po prawdziwych perełkach różnych regionów naszego kraju. Odwiedzi miasta, miasteczka, wsie i pustkowia, które turyści często omijają szerokim łukiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W Polskę na weekend - premiera nowego sezonu już 20 sierpnia w Telewizji WP

Dziennikarz odpowie na pytanie: "Gdzie wyjechać na weekend?", pokaże miejsca bez tłumów, korków i nadęcia, za to z duszą, pazurem i historią. W programie nie zabraknie aktywności, które dopełnią zwiedzenie lub będą dla niego dobrą alternatywą. To propozycja na podróże samemu, z rodziną czy ze znajomymi oraz dla tych, którzy chcą poznać Polskę na nowo.

d1tlfsd

Co w nowym sezonie?

W trzecim sezonie zobaczymy 10 odcinków, w których Klaudiusz Michalec po raz pierwszy zachwyci się Polską zarówno w jej letniej, jak i w jesienno-zimowej odsłonie. Swoją wyprawę rozpocznie od Gdańska, w którym odwiedzi znane, jak i zapomniane przez turystów miejsca. Z kolei na Mazurach Środkowych zajrzy do nieformalnej stolicy żeglarstwa, pokaże najlepsze miejsca na rowerowe wycieczki i niezwykłe państwo w państwie. Zwiedzanie Podbeskidzia rozpocznie od lotu szybowcem nad Bielskiem-Białą, a następnie oprowadzi widzów po "Małym Wiedniu".

Prowadzący odkryje również wiele tajemnic Torunia - popłynie w rejs statkiem, rozerwie się podczas meczu żużla i nauczy się robić prawdziwe i najlepsze pierniki. Wybierze się również do najmniejszego województwa w kraju, na Opolszczyznę, gdzie zaprezentuje widzom pałace, niezwykłą, bo okrągłą wieś oraz prawdziwe roboty. Z kolei na Warmii widzowie wraz z Klaudiuszem Michalcem będą mogli zobaczyć obecną i byłą stolicę regionu, klimatyczne, średniowieczne miasteczko, a nawet skrawek Francji w Polsce. A to wszystko zaledwie ułamek atrakcji, jakie czekają na widzów w nowym sezonie "W Polskę na weekend".

– Nowe odcinki programu "W Polskę na Weekend" niewątpliwie udowodnią widzom, że Polska jest piękna niezależnie od pory roku; czy mówimy o krajobrazach w jesienno-zimowych barwach czy o letnich i słonecznych wyprawach. Każdy odcinek to unikatowa podróż, pełna niespodzianek i ciekawostek, które zainspirują naszych widzów do odkrywania nieznanych zakątków Polski na własną rękę. Nasz kraj pełen jest różnorodności, kultur, historii i zapierających dech w piersiach miejsc – mówi Magdalena Tais, dyrektor programowa Telewizji WP.

Nowe odcinki będą emitowane w każdy wtorek o godzinie 22:00, począwszy od 20 sierpnia na antenie Telewizji WP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1tlfsd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tlfsd

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj