Trwa ładowanie...

Cztery filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

Cztery filmy premierowo na ekranach kin sieci MultikinoŹródło: Facebook
d8plh9z
d8plh9z

Już 9 stycznia w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo cztery filmy: dramat *"Exodus: Bogowie i królowie" Ridleya Scotta, thriller "Uprowadzona 3" z Liamem Neesonem, dramat biograficzny "Foxcatcher" Bennetta Millera ("Moneyball") oraz thriller "Fotograf" Waldemara Krzystka ("Mała Moskwa").*

Uznany reżyser Ridley Scott („Gladiator”, „Prometeusz”) zaprasza na swój najnowszy film o człowieku, który znalazł w sobie odwagę, by stawić czoło całemu imperium. Przy użyciu najnowszej technologii i 3D Scott przeniósł na duży ekran opowieść o Mojżeszu (Christian Bale), który występuje przeciw egipskiemu faraonowi Ramzesowi (Joel Edgerton) i pomaga czterystu tysiącom niewolników uciec z Egiptu w czasie śmiertelnych plag. „Mojżesz to jeden z największych bohaterów wszech czasów, a jego życie to niesamowity materiał na film. Walka z Hetytami, niezwykłe budowle, plagi, rozstąpienie się Morza Czerwonego - aż się prosi, by zrobić film”, mówi Scott i dodaje: „Uwielbiam opowieści zapierające dech w piersiach i osadzone w konkretnych realiach historycznych. Pragnąłem pokazać starożytny Egipt tak, jak jeszcze nikt tego nie zrobił”. Film powstawał w Londynie, a także w Almerii w południowej Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich.

Bryana Millsa (Liam Neeson) nikomu przedstawiać nie trzeba. Od lat oczyszcza świat z najbardziej zwyrodniałych szumowin. Przestępcy już kilka razy próbowali go za to ukarać i za każdym razem przypłacali to życiem. Tym razem zaatakują wyjątkowo boleśnie. Gdy jego ukochana żona (Famke Janssen) zostanie zamordowana, a podejrzenie padnie na niego, Bryan znów będzie musiał zrobić użytek ze swych „wyjątkowych umiejętności”, by dorwać winnych, oczyścić się z zarzutów i przede wszystkim ochronić najdroższą córkę Kim (Maggie Grace). Jednak tym razem wrogowie okażą się wyjątkowi. W trzeciej odsłonie zranią go do kości. A jego rany posypią solą.

Najnowszy obraz Waldemara Krzystka („80 milionów”, „Mała Moskwa”) to mocny thriller o seryjnym mordercy, którego tropem podąża piękna policjantka. W obsadzie zobaczymy Tomasza Kota, Adama Woronowicza, Sonię Bohosiewicz i Agatę Buzek. W opublikowanym przez miesięcznik „KINO” rankingu filmów prezentowanych w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu filmowego w Gdyni, „Fotograf” otrzymał najwyższe noty, dystansując „Bogów” czy „Jacka Stronga”. Mieszkańców Moskwy terroryzuje nieuchwytny seryjny morderca. Funkcjonariusze nadali mu przydomek „Fotograf”, gdyż przy ciałach ofiar zostawia kartoniki z numerami stosowane przez ekipy śledcze, kiedy fotografują miejsca zbrodni. Wszystkie tropy prowadzą do Polski i serii dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się tam przed laty.

„Foxcatcher” Bennetta Millera („Capote”, „Moneyball”) inspirowany jest prawdziwą historią. John du Pont (Steve Carell), dziedzic fortuny, schizofrenik, zbudował w swojej posiadłości ośrodek szkoleniowy dla zapaśników. Mark Schultz (Channing Tatum) nawiązał z nim współpracę, przygotowując się do igrzysk olimpijskich w 1988 roku w Seulu. Zmienność du Ponta oraz jego psychologiczna niestabilność zaczynają z czasem negatywnie wpływać na chwiejną osobowość sportowca, a tym samym jego wyniki na macie. Kiedy uwaga i przychylność du Ponta zwracają się w stronę brata Marka, Dave’a (Mark Ruffalo) - którego autorytet i pewność siebie imponują mu - losy trzech głównych graczy tej psychologicznej rozgrywki wydają się nieuchronnie zmierzać w stronę tragedii, której finału nikt nie mógł się spodziewać.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

d8plh9z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8plh9z