Trwa ładowanie...
d1vcldn

Darren Aronofsky ucieka od biblijnych klisz

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Darren Aronofsky ucieka od biblijnych klisz
d1vcldn

Tuż przed premierą filmu "Noe: Wybrany przez Boga" z reżyserem *Darrenem Aronofskym spotkali się dziennikarze serwisu Collider.*

- Wszyscy znamy tę historię. Jest tak potężna. Słyszeliśmy ją jako dzieci. Nawet jeżeli wychowaliśmy się w innej kulturze. Wszędzie odnajdą się opowieści o wielkim potopie - mówi w wywiadzie Aronofsky. - Gdy ja usłyszałem o Noem po raz pierwszy, bałem się. To nie była dla mnie typowa przedszkolna opowiastka o uratowanych zwierzętach, tylko straszna historia! Wydawało mi się, że nie mógłbym trafić na arkę, bo nie byłem wystarczająco dobry. To mnie przerażało.

W rozmowie reżyser wyjaśnia również dlaczego zdecydował się kręcić film w Islandii. - Chciałem uciec od biblijnych klisz - podkreśla. - Ta historia wydarzyła się tak dawno temu, w świecie magicznym, przed potopem. Chciałem stworzyć inne miejsce, inny czas. Islandia miała sens, wydawała się właściwym wyborem.
Cały wywiad z reżyserem można obejrzeć w serwisie Collider.

W polskich kinach film można oglądać od 28 marca. W głównych rolach występują Russell Crowe, Jennifer Connelly, Ray Winstone, Emma Watson, Douglas Booth, Logan Lerman i Anthony Hopkins. Aronofsky nie tylko obraz wyreżyserował, ale jest również współautorem scenariusza. W pisaniu fabuły wspierał go Ari Handel.

d1vcldn

Podziel się opinią

Share

d1vcldn

d1vcldn