Trwa ładowanie...

Dieter Laser, aktor znany z "Ludzkiej stonogi", nie żyje

W wieku 78 lat zmarł Dieter Laser, niemiecki aktor kojarzony głównie z obrazoburczym i skandalicznym, a jednocześnie kultowym w niektórych kręgach horrorem "Ludzka stonoga".

Share
Dieter Laser, aktor znany z "Ludzkiej stonogi", nie żyje
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA
d3otagd

Laser wcielał się w szalonego naukowca w pierwszej i trzeciej części "Ludzkiej stonogi". Aktor zmarł 29 lutego bieżącego roku, ale dopiero teraz informacja o jego śmierci została upubliczniona na jego profilu w mediach społecznościowych. Jak na razie nie podano jednak przyczyny zgonu.

Dr Heiter, którego Dieter Laser portretował na ekranie w kontrowersyjnych filmach, stawiał sobie za cel stworzenie nowej istoty złożonej z trzech osób o jednym układzie pokarmowym. Produkcja w reżyserii Toma Sixa, była swego czasu zakazana w kilku krajach świata i głównie przez ostre reakcje cenzury zawdzięcza swoją popularność.

Zobacz też: Nauczycielka ukarana za pokazanie uczniom "Ludzkiej stonogi":

Po raz ostatni mogliśmy go oglądać na ekranie w 2017 roku, w polsko-holendersko-estońskiej produkcji zatytułowanej "Listopad".

d3otagd

Aktora w social mediach pożegnał mocno poruszony śmiercią reżyser "Ludzkiej stonogi" Tom Six. "Jestem absolutnie zaszokowany tą wiadomością. Laser był prawdziwym żywiołem, jedyną w swoim rodzaju istotą ludzką i prawdziwą ikoną kina. Jestem dumny, że razem dane nam było tworzyć popkulturę".

Six dodał: "Marzyłem, by nakręcić z nim jeszcze kilka filmów. Odpoczywaj w pokoju, mój przyjacielu. Na ekranach będziesz żyć wiecznie".

d3otagd

Podziel się opinią

Share
d3otagd
d3otagd