Trwa ładowanie...

„Django”: Nowe fakty w sprawie śmierci aktorki Misty Upham

„Django”: Nowe fakty w sprawie śmierci aktorki Misty UphamŹródło: AFP
d6zy86a
d6zy86a

Jak podało CNN, powołując się na wyniki raportu koronera, aktorka Misty Upham, która zaginęła w pierwszej połowie października, zmarła w skutek obrażeń klatki piersiowej i głowy. 32-latkę mogliśmy oglądać m.in.w nominowanym do Oscara *„Sierpniu w hrabstwie Osage” oraz „Django”.*

W raporcie opublikowanym przez King County Medical Examiner podano również dokładną datę zgonu aktorki. W opinii biegłych Upham zmarła* 5 października tego roku.* To wtedy zdaniem jej rodziny widziano ją po raz ostatni.

O sprawie zaginięcia aktorki napisała wtedy gazeta The Seattle Times. Z informacji, do jakich udało się dotrzeć jej dziennikarzom, wynikało, że po bezskutecznych próbach skontaktowania się z Upham jej bliscy zdecydowali się na powiadomienie policji.

d6zy86a

Ciało aktorki odnaleziono 16 października w wąwozie niedaleko White River w stanie Waszyngton, około godziny pierwszej po południu czasu lokalnego. Informację podał rzecznik policji Steve Stocker, dodając, iż w sąsiedztwie zwłok natrafiono również na przedmioty należące do zaginionej (były podpisane jej nazwiskiem). Makabrycznego okrycia dokonał przyjaciel rodziny, który włączył się do akcji poszukiwawczej.

Mimo upublicznienia raportu koronera, okoliczności zgonu 32-latki nadal pozostają niejasne. Ojciec aktorki podkreślił, że nie wierzy w samobójstwo swojej córki, choć wszystko zdaje się na nie wskazywać.

Po zaginięciu Upham jej rodzina ujawniła, że aktorka od pewnego czasu zmagała się z zaburzeniami natury psychicznej, ale po pewnym czasie przestała przyjmować leki. Policja miasta Auburn w stanie Waszyngton potwierdziła również, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy odebrała aż cztery razy wezwania do mieszkania aktorki. Powodem były jej próby samobójcze. Ostatnie wezwanie miało miejsce właśnie 5 października. Jednak kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, *Misty już tam nie było.*

(fot. kadr z filmu "Rzeka ocalenia")

Urodzona 6 lipca 1982 roku Misty Upham zadebiutowała na wielkim ekranie w 2002 roku rolą w dramacie kryminalnym „Zło przychodzi nocą”. Sławę przyniosła jej kreacja w thrillerze „Rzeka ocalenia” z 2008 roku, za którą została nominowana do nagrody Independent Spirit. Ostatnio mogliśmy zobaczyć ją w „Django” oraz wspomnianym „Sierpniu w hrabstwie Osage”.

d6zy86a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6zy86a