Trwa ładowanie...
d2l99yw

Drew Carey

Najnowsze informacje
4.4
(7 głosów)
Oceń:
d2l99yw

Amerykański komik, aktor, scenarzysta i producent w jednej osobie. Szerokiej publiczności znany z serialu "The Drew Carey Show".

Drew Allison Carey urodził się 23 maja 1958 roku w Cleveland w stanie Ohio, w Stanach Zjednoczonych. Jego ojciec był chory na depresję, wielokrotnie próbował popełnić samobójstwo. Umarł, gdy Drew miał zaledwie 8 lat. Przez kolejne lata chłopiec zmagał się z chorobami serca i wzroku. Nie przeszkodziło mu to jednak w dostaniu się na Kent State University a następnie - do oddziałów amerykańskiej marynarki wojennej.

W kwietniu 1986 roku przystąpił do Cleveland Comedy Club, gdzie rozpoczął karierę aktorską. W telewizji zadebiutował dopiero w roku 1992. Zagrał gościnną rolę w serialu TV pt. "The Torkelsons". W 1993 roku został zaangażowany do filmu "Coneheads", a rok później wcielił się m.in. w postać Drew Clarka w serialu "The Good Life".

Rok 1995 to dla Drew zupełnie nowa era - era sięgającego szczytów popularności serialu "The Drew Carey Show", którego (od roku 2000) jest producentem. Przygody nieco zakompleksionego, ale niezwykle sympatycznego okularnika, uczyniły Drew nie tylko znanym komikiem, ale i bogatym człowiekiem. W 2001 roku, za udział w jednym odcinku, Carey otrzymywał ok. 750 000 dolarów.

"The Drew Carey Show" to nie jedyne osiągnięcie w życiu aktora. W 1999 roku wystąpił w filmach "The Big Tease" oraz "Play It to the Bone". Jego twarz pojawiła się ponadto w serialach takich jak: "Dharma & Greg", "The Norm Show", "Coach", "Baby Blues", "King of the Hill" i wielu innych.

Od 21 lutego 2003 roku hollywoodzka Aleja Sław wzbogaciła się o cementowe odciski jego dłoni. Drew napisał także autobiografię pt. "Dirty Jokes and Beer: Stories of the Unrefined" (Świńskie żarty i piwo: Opowiadania Niewybrednego).

Drew Carey był także prowadzącym program "Tylko pytania". To coś w rodzaju teleturnieju i część show "Whose Line Is It Anyway?", emitowanego w latach 1998-2006. Zasady są proste. Prowadzący zadaje temat, a uczestnicy muszą odegrać stosowną scenkę, cały czas zadając pytania. Jeżeli zawodnik powie zdanie twierdzące, lub będzie zastanawiać się zbyt długo - odpadnie, a jego miejsce zajmie ktoś inny.* Aktualnie Carey prowadzi show "Power of 10".*

d2l99yw
d2l99yw
d2l99yw
d2l99yw
d2l99yw