Trwa ładowanie...
apartament
15-05-2015 10:29

''Dzisiaj przyszedł czas ujawnienia materiałów...'' - kardynał Dziwisz o niezwykłym filmie "Apartament"

''Dzisiaj przyszedł czas ujawnienia materiałów...'' - kardynał Dziwisz o niezwykłym filmie "Apartament"Źródło: mat. dystrybutora
d2ftthv
d2ftthv

Od dzisiaj (15 maja) w kinach w całej Polsce widzowie mogą zobaczyć „Apartament” – nowy film twórców hitu „Świadectwo”. Produkcja ta składa się w stu procentach z nigdy niepublikowanych materiałów przedstawiających osobę Jana Pawła II prywatnie, podczas wycieczek oraz spotkań i rozmów z najbliższymi mu osobami. Poniżej oraz w załączeniu prezentujemy treść listu autorstwa Metropolity Krakowskiego Stanisława Dziwisza, stanowiącego komentarz do filmu „Apartament”.

Słowo Metropolity Krakowskiego do filmu i albumu Apartament

Kontakt z przyrodą, wyprawy w góry, długie wędrówki piesze po szlakach, modlitwa przy górskim krzyżu i odpoczynek w schronisku były częścią życia Karola Wojtyły od najmłodszych lat, poprzez czas posługi w Krakowie, aż po długie lata pontyfikatu. Były polskie Beskidy, Bieszczady i Sudety, a potem Apeniny i Alpy – Lorenzago di Cadore, Lex Combes, Gran Sasso i Terminillo. Piękno przyrody było dla Ojca Świętego znakiem obecności Boga-Stwórcy, którego podziwiał w najpiękniejszej katedrze świata, jaką jest natura: dzika, surowa w górach, pełna ciepła i przytulności w dolinach. Wędrował w milczeniu wsłuchując się w głos Boga i zanurzając się w ciszy. Towarzyszyli Mu zwykle najbliżsi współpracownicy i przyjaciele jeszcze z krakowskich czasów. Dzisiaj przyszedł czas ujawnienia materiałów, realizowanych przez najbliższych współpracowników Ojca Świętego, którzy byli z Nim w apartamencie prywatnym i towarzyszyli Mu w czasie Jego wypadów w góry. Pokazują one prostotę i piękno świętości Jana Pawła II, Jego nadzwyczajność
w zwyczajności. Ufam, że ta osobista opowieść o Janie Pawle II pomoże jeszcze raz odkryć prostotę i duchowe piękno człowieka, który całkowicie zaufał Bogu i powierzył Mu swój los, prowadząc Kościół po wzburzonych falach XX wieku.

Stanisław kard. Dziwisz Metropolita Krakowski

Apartament” daje widzom niepowtarzalną szansę poznania Papieża Polaka takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników. W filmie wykorzystano niezwykłe, niepublikowane do tej pory materiały wideo, stanowiące zapis prywatnych wyjazdów, rozmów i spotkań Jana Pawła II.

W filmie usłyszymy - między innymi - wspomnienia kardynała Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza i przyjaciela Ojca Świętego, który towarzyszył mu przez prawie 40 lat - począwszy od czasów krakowskich, aż do ostatnich dni w Watykanie, Arturo Mari - osobistego fotografa Jana Pawła II, a także ochroniarza Egildo Biocca oraz innych ludzi, którzy mieli okazję poznać Ojca Świętego w mniej oficjalnych okolicznościach, podczas Jego prywatnych wędrówek i urlopów. Narratorem filmu jest dziennikarz TVP Piotr Kraśko. Muzykę skomponował Radzimir Dębski.

„Apartament” od dzisiaj w kinach

d2ftthv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ftthv