Trwa ładowanie...
10-08-2006 12:31

Fałszywy Oscar

Fałszywy Oscar
du6s7om
du6s7om

Statuetka Oscara, która miała przynieść z przetargu aukcyjnego ponad 100.000 dolarów, została w piątek wycofana. Jak donosi Academy of Motion Pictures Arts and Science była ona sfałszowana.

Statuetka została wystawiona przez chicagowską firmę Mastro Auctions. Zapowiadano ją jako Oscara przyznanego w 1944 reżyserowi filmu „Going my way” Leo McCarey’owi. Ta statuetka dla najlepszego reżysera miała przynieść więcej niż 100.000 dolarów. GALERIA ZDJĘĆ Z ROZDANIA OSTATNICH AUTENTYCZNYCH OSCARÓW Firma Mastro Auctions poprosiła Academy of Motion Pictures Arts and Science o zidentyfikowanie statuetki, po tym, jak Mary McCarey Washburn (córka reżysera) stwierdziła, że nadal ma wszystkie trzy Oscary, które dostał jej ojciec.

Po zbadaniu statuetki wyszło na jaw, że Oscar „McCareya” został wykonany z dwóch niedobranych elementów. Podstawa była zrobiona z materiału, z jakiego wykonuje się oryginalne Oscary, natomiast góra statuetki ważyła o funt więcej niż prawdziwy Oscar.

Jak powiedział Ric Robertson z Academy of Motion Pictures Arts and Science, to mogło wprowadzić w błąd nabywcę statuetki. Zapowiedział też, że Akademia dołoży starań, by dojść, kto mógł sfałszować posążek. Jeśli działania się powiodą, sprawa wkroczy na drogę prawną.

du6s7om
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du6s7om