Trwa ładowanie...
miasto 44
04-08-2014 11:06

Festiwal filmowy Orange Kino Letnie zaprasza na wystawę zdjęć z filmu "Miasto 44"

Share
Festiwal filmowy Orange Kino Letnie zaprasza na wystawę zdjęć z filmu "Miasto 44"Źródło: Studio Munka-SFP
d25vf97

Od 1 sierpnia zapraszamy na niezwykłą wystawę zdjęć z filmu *"Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy. W 70. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego zaprezentujemy wyjątkowe kadry z filmu i fotosy z planu, wraz z komentarzami o kulisach powstawania najbardziej oczekiwanego filmu tego roku. Odwiedzający Sopot będą mogli oglądać wystawę do końca sierpnia.*

"Miasto 44" to zrealizowana z niespotykanym w Polsce rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie powstania warszawskiego. Ekspozycję wyjątkowych kadrów z filmu i fotosów z planu można będzie zobaczyć na sopockim molo, w kawiarni festiwalowej Let’s Art, tuż obok słynnej fontanny na Placu Zdrojowym. 1 sierpnia o „godzinie W” (17.00) uczcimy pamięć uczestników powstania siedemdziesięcioma sekundami ciszy, włączając się tym samym w akcję „70 sekund ciszy na 70. rocznicę powstania” oraz otwierając wystawę dla zwiedzających.

– Chciałem skupić się na ludziach, którzy nie wpływają w kluczowy sposób na przebieg działań, nie są dowódcami. Początkowo stosuję klasyczny sposób opowiadania – nasz bohater jest nikim, jak Luke Skywalker w „Gwiezdnych wojnach” przed podjęciem decyzji o wstąpieniu w szeregi Jedi. Początkowo wzbrania się, ale popychają go do tego uczucia i nagle wybucha powstanie – mówi reżyser filmu Jan Komasa.

– Bardzo popieramy ten projekt. Scenariusz trafnie oddaje atmosferę tamtych dni i nie odbiega od prawdy historycznej. Wierzymy, że film „Miasto 44” Jana Komasy trafi nie tylko do świadków tych wydarzeń, ale przede wszystkim do młodego pokolenia Polaków, będących w wieku, w jakim my byliśmy wtedy – ocenia wizję młodego twórcy gen. bryg. Zbigniew Ścibor-Rylski, Prezes Związku Powstańców Warszawskich.

d25vf97

Jan Komasa to jeden z najzdolniejszych i najczęściej nagradzanych filmowców młodego pokolenia. Jego film – „Sala samobójców” – zdążył już wyrobić sobie status dzieła kultowego, zdobywając przy tym wiele prestiżowych nagród na polskich i zagranicznych festiwalach. Jego ostatni film zagości w polskich kinach 19 września.

Film „Miasto 44” objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Wystawa odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego.

Koproducentem filmu „Miasto 44” jest Orange Polska. Firma od lat angażuje się w koprodukcje filmowe. Jak dotąd zrealizowała 29 projektów, które z zainteresowaniem obejrzało prawie 11 mln Polaków.

Festiwal Orange Kino Letnie zaprasza do plenerowych kin w Sopocie i w Zakopanem oraz na projekcje do Wagonu Filmowego do końca wakacji. Więcej na www.orangekinoletnie.wp.pl oraz w bezpłatnej aplikacji festiwalowej.

d25vf97
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25vf97
d25vf97