Trwa ładowanie...

Festiwal Kręgi Sztuki – wielkie zakończenie w Polsce. Dwa wyjątkowe koncerty na finał 3. edycji imprezy

Koncertami w Warszawie i Gdańsku zakończy się 3. Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. Wydarzenia przybliżą polskiemu widzowi ideę odbywającej się od kilku lat w Państwie Środka festiwalu imprezy kulturalnej.

Share
Festiwal Kręgi Sztuki – wielkie zakończenie w Polsce. Dwa wyjątkowe koncerty na finał 3. edycji imprezyŹródło: Materiały prasowe
dsm3m38

23 stycznia w Studiu S1 w Warszawie wystąpi jazzband Circles of Art Orchestra. Grupa zadebiutowała podczas 3. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach koncertami w Pekinie, Changshy oraz w Kunmingu. Formacja powstała z inicjatywy dyrektora Fundacji Kręgi Sztuki Wojciecha Majewskiego. Na czele Circles of Art Orchestra stoi kompozytor i wizjoner polskiej muzyki jazzowej Wojciech Konikiewicz. Zespół tworzą Marcin Lamch (kontrabas, gitara basowa), Grzegorz Masłowski (perkusja), Cyprian Baszyński (trąbka) i Maciej Kądziela (saksofon). Prowadzoną na żywo transmisję z chińskiego występu zespołu w Changshy oglądało ponad 60 tysięcy widzów.

fot. Kacper Majewski
Źródło: fot. Kacper Majewski, fot: Kacper Majewski

25 stycznia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku z chińskim i polskim repertuarem wystąpi wybitny polski pianista Grzegorz Niemczuk. Podczas koncertu usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, Wojciecha Kilara, Ignacego Paderewskiego oraz chińskiego kompozytora Wanga Jianzgonga. Grzegorz Niemczuk należy do najbardziej aktywnych polskich pianistów klasycznych młodego pokolenia. Jego międzynarodowa kariera solowa zawiodła go do wielu prestiżowych sal koncertowych na całym świecie. Pianista wystąpił dotychczas z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 31 krajów na wszystkich sześciu kontynentach. Podziwiany jest za wrażliwość, poetykę i wirtuozerię, spotyka się z gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki.

dsm3m38

Gościem specjalnym obu koncertów będzie Anna Krysztofiak - artystka Chóru Filharmonii Łódzkiej, wielokrotnie występującą jako solistka. Wykonuje partie dzieł oratoryjnych a także recitale w repertuarze historycznym, koncertując w kraju i za granicą. Gra na instrumentach dawnych i etnicznych, w tym na szeregu instrumentów chińskich i japońskich. Anna Krysztofiak została nagrodzona stypendiami artystycznymi i naukowymi, w tym także stypendium rządowym Tajwanu, dzięki któremu mogła studiować tradycyjną muzykę chińską nanguan w Taipei National University of the Arts w klasie prof. Lin Po Chi.
Oba koncerty mają charakter zamknięty. Wstęp możliwy jest wyłącznie na podstawie imiennych zaproszeń. Mecenasem obu koncertów jest Energa.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Organizatorem obu wydarzeń jest Fundacja Kręgi Sztuki, a współorganizatorem Chińsko-Polska Fundacja Komunikacji i Rozwoju.
Podczas 3. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach przez ponad dwa miesiące w największych chińskich miastach odbywały się projekcje polskich filmów, prezentacja branży gier wideo, wystawy, koncerty, wykłady i warsztaty.

dsm3m38

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsm3m38
dsm3m38