Trwa ładowanie...

Festiwal w Rotterdamie w Polsce

Festiwal w Rotterdamie w PolsceŹródło: mat. promocyjne
dg6w4rq
dg6w4rq

Od 24 stycznia w wybranych polskich kinach dostępne będą premierowe filmy z trwającego obecnie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie. Projekcjom towarzyszyć będą transmisje spotkań z twórcami.

Wśród festiwalowych tytułów, które docierają do Polski znalazły się: "Atlantic" (reż. Jan-Willem van Ewijk) o zakochanym marokańskim rybaku i mistrzu windsurfingu, "Erbarme Dich Matthäus - Passion Stories" (reż. Ramón Gieling) o grupie bezdomnych, którzy tworzą chór, "Melody" (reż. Bernard Bellefroid) o 28-latce, która postanawia zostać surogatką, "Speed Walking" (reż. Niels Arden Oplev) o 14-latku, który musi wziąć na siebie obowiązki głowy rodziny oraz "The Sky Above us" (reż. Marinus Groothof) o życiu, pracy i przyjaźni w strefie zagrożenia.

Filmy będą prezentowane w tym samym czasie, co w Rotterdamie i innych krajach Europy, które dołączyły do projektu IFFR Live. To pierwsze w historii festiwali filmowych tego typu wydarzenie.

Produkcje będą wyświetlane z polskimi napisami. Po seansach transmitowane będą spotkania z twórcami - widzowie - za pośrednictwem Twittera - uzyskają możliwość zadawania pytań.

Festiwal w Rotterdamie uznawany jest za jedną z najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Europie - tuż obok Cannes, Wenecji i Berlina. Tegoroczna, już 44. edycja odbywa się w dniach 21 stycznia - 1 lutego.

W Polsce festiwal zagości między innymi w krakowskim Kinie Pod Baranami, warszawskich Muranowie, Kulturze i Kino.Labie, wrocławskich Nowych Horyzontach, poznańskiej Muzie i w białostockim BOKu. Na stronach kin można znaleźć szczegółowe informacje o seansach.

dg6w4rq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg6w4rq